aktualności

IFA 2019: Samsung Galaxy Tab Active Pro oficjalnie zapowiedziany

0
6 września 2019, 13:44 Bartosz Czechowicz

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Samsung od około dwóch lat nie zapowiedział żadnego tabletu o wzmocnionej konstrukcji. Mogłoby się wydawać więc, że firma wycofała się z produkcji takich urządzeń, jednak podczas trwających właśnie targów IFA 2019 Koreańczycy pokazali nowy model klasy rugged - Galaxy Tab Active Pro. Może być on ciekawą propozycją dla osób, które szukają przede wszystkim odpornego sprzętu.

Galaxy Tab Active Pro został wyposażony w 10-calowy ekran o rozdzielczości wynoszącej 1920 x 1200 pikseli i jasności na poziomie 550 nitów. Tablet obsługuje tryb DeX, który pozwala na podłączenie sprzętu do większego wyświetlacza. Urządzenie korzysta z rysika S Pen i ma fizyczne klawisze służące do podstawowej nawigacji, a jego konstrukcja jest zgodne ze standardem IP68. Podzespoły? Snapdragon 710 (Samsung nie podał nazwy chipu, ale na taki układ wskazują benchmarki), 4 GB RAM-u, 64 GB pamięci na dane (można ją rozszerzyć za pomocą karty microSD), bateria 7600 mAh, 13-megapikselowy aparat fotograficzny i 8-megapikselowa kamera do rozmów wideo. Całość działa pod kontrolą Androida w wersji 9 Pie. Mówiąc krótko, mamy do czynienia z solidnym "średniakiem".

Samsung Galaxy Tab Active Pro już 1 października trafi do sklepów w Niemczech. Cena? 600 euro za podstawowy model i 670 za wersję z LTE. Co ciekawe, producent twierdzi, że urządzenia aż przez 4 lata będzie otrzymywać aktualizacje oprogramowania. To bardzo długi okres, a na takie wsparcie z reguły mogą liczyć tylko posiadacze iPadów.

Źródło: gsmarena
1