aktualności

IFA 2019: Samsung Galaxy Fold wraca na rynek

2
5 września 2019, 16:29 Bartosz Czechowicz

Długo na to czekaliśmy. Od lat było wiadomo, że Samsung pracuje nad smartfonem ze składanym ekranem. Urządzenie zostało w końcu oficjalnie zapowiedziane podczas tegorocznych targów MWC, jednak producent bardzo szybko postanowił, że opóźni jego rynkowy debiut. Dlaczego? Wszystko przez wyświetlacz, który owszem, był elastyczny, ale jednocześnie bardzo szybko ulegał zniszczeniu.

Z okazji rozpoczynających się już jutro targów IFA 2019 Koreańczycy ogłosili jednak, że Galaxy Fold jest w końcu gotowy, żeby trafić do sklepów. Konstrukcja została usprawniona i nie ma już nastręczać użytkownikom żadnych poważnych kłopotów. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to sprzęt wciąż bazuje na dwóch ekranach Super AMOLED o przekątnych wynoszących odpowiednio 7,3-cala i 4,6-cala, Snapdragonie 855, sześciu aparatach fotograficznych, 12 GB RAM-u i 512 GB pamięci na dane. Niestety, trudno nie zauważyć tutaj pewnego potknięcia producenta. Na rynku jest już dostępny nowszy Snapdragon 855 Plus i można by oczekiwać, że to właśnie ten chip zostanie wykorzystany w poprawionej wersji smartfona. Całość na szczęście wciąż obsługuje technikę 5G, a bateria ma pojemność przekraczającą 4000 mAh (konkretnie rzecz biorąc mamy do czynienia z akumulatorem 4235 mAh).

Galaxy Fold już jutro trafi do sklepów w Korei Południowej. Urządzenie później pojawi się we Francji, Stanach Zjednoczonych, Singapurze, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Cena? 2000 euro. To dość zaporowa kwota, nawet, jeśli porównać ją do kosztów zakupu najnowszych flagowców firmy Apple, które, zdaniem wielu osób, są horrendalnie wysokie.

 

Źródło: gsmarena
VendeurZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Vendeur2019.09.05, 20:39
Długo na to czekaliśmy.


Jak zwykle, idiotyczne rozpoczynanie każdego newsa w ten sam sposób.
FonzieZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Fonzie2019.09.05, 20:50
Ciekawe pi jakim czasie wyjdą kolejne mankamenty tego sprzętu.

Ja obstawiam na +/- 7 dni...
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1