aktualności

Huawei: w tym roku nie pokażemy smartfona z Harmony OS

5
22 sierpnia 2019, 16:35 Bartosz Czechowicz

To spore rozczarowanie. Huawei w tym miesiącu w końcu oficjalnie zapowiedziało własny system operacyjny, platformę Harmony OS. Większość z nas oczekiwała, że oprogramowanie znajdziemy głównie w kolejnych smartfonach Chińczyków, jednak szybko okazało się, że software będzie mieć zastosowanie w dużo szerszej gamie sprzętu.

Wiadomo, że system jeszcze w tym roku zadebiutuje na telewizorach i smartwatchach, jednak większość z nas czeka, aż pojawi się on na telefonach. Cóż, trudno się dziwić. Na rynku obecnie znajdziemy tylko dwie platformy, należącego do Google Androida i rozwijane przez firmę Apple oprogramowanie iOS, a żaden z tych produktów nie jest idealny - pierwszy wciąż lubi się zawieszać i wyrzucać niespodziewane błędy, podczas gdy drugi wiąże się z zakupem bardzo drogiego sprzętu. Niestety, Huawei ujawniło właśnie, że na telefony z Harmony OS trzeba będzie poczekać. Jak długo? Nie wiadomo. Chińczycy przekazali tylko, że na pewno nie pojawią się one na rynku przed końcem tego roku.

Zobacz ranking najpopularniejszych smartfonów w Polsce!

Dlaczego producent odwleka premierę urządzeń? Najpewniej po prostu chce on uniknąć fragmentacji i zamieszania wśród własnych klientów, prezentując jednocześnie modele z Androidem oraz smartfony bazujące na autorskim oprogramowaniu. Niewykluczone także, że Harmony OS jest po prostu awaryjnym rozwiązaniem na wypadek, gdyby Huawei, na skutek wojny handlowej między Chinami a Stanami Zjednoczonymi, zostało odcięte od rozwiązań Google.

Źródło: gsmarena
gregorioZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
gregorio2019.08.23, 09:25
No kto by sie spodziewal. Maja swoj super system na ktory wszyscy czekaja a upieraja sie przy Androidzie. :E
Mich486Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Mich4862019.08.23, 09:34
-2#2
Tyle czasu czekam na cyberpunka to poczekam i na to chwilkę.
AbdulahZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Abdulah2019.08.23, 10:01
Już dawno pisałem o tym, że Chińczycy nie są dobrzy w produkcje oprogramowania. Po prostu mają taką mentalność: 'zapożyczyć' pomysł i zrobić coś na szybko, po kosztach i wyrobić się przed konkurencją. W produkcji oprogramowania robinie wszystkie na hurra często wychodzi bokiem. Oczywiście wówczas eksperci z PCLaba przekonywali, że Huawei na pewno sobie poradzi i zrobi taki system, że klękajcie narody.
VymmiataczZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Vymmiatacz2019.08.24, 17:30
i dobrze, nikt na to nie czeka.
Zresztą wolę być szpiegowanym przez wolnościowców niż zamordystów.
anemusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
anemus2019.08.24, 20:55
Huawei:
W tym roku nie pokażemy smartfona z Harmony OS

.....
Miesiąc później media:
Huawei zaprezentował swój pierwszy smartfon z Harmony OS.


Puki jeszcze mogą korzystać z platformy google nie chcą ich drażnić i tyle.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1