aktualności

Spotify Premium dla rodziny z funkcją kontroli rodzicielskiej

1
20 sierpnia 2019, 11:41 Adrian Kotowski

Spotify jest liderem usług streamingowych audio, ale nie zamierza osiadać na laurach. Firma ogłosiła właśnie ważne zmiany dotyczące oferty Premium dla rodziny, które mają dać jej subskrybentom więcej kontroli nad odtwarzanymi treściami i samym kontem. Na szczęście nie musicie obawiać się o cenę abonamentu, bo ta pozostała na wcześniejszym poziomie. Co więc zmieniło się w usłudze rodzinnej? Tego dowiecie się w dalszej części newsa.

Spotify Premium dla rodziny to wariant abonamentu, w ramach którego za 29,99 złotych miesięcznie z największej platformy streamingowej audio na świecie może korzystać do sześciu osób mieszkających pod tym samym adresem. Każda z tych osób ma osobne konto, na którym ma własne playlisty i swoje rekomendacje. Trzeba przyznać, że taka opcja jest bardzo opłacalna i z pewnością warto wziąć ją pod uwagę. Jeśli jesteście rodzicami i obawiacie się o to, do jakich materiałów ma dostęp Wasze dziecko, to wraz ze zmianami w Premium dla rodziny, otrzymacie świetne narzędzie do kontrolowania treści.

Spotify Premium dla rodziny

Spotify wprowadza kontrolę rodzicielską, dzięki której rodzice posiadający konto główne, mogą zmienić opcje dostępu do utworów dla kont podrzędnych (swoich dzieci) przy pomocy filtra treści nieodpowiednich (Explicit Content Filter). Dodatkowo, w nowej wersji usługi dodano też playlistę Family Mix, na której znajdują się utwory, które lubi cała rodzina. Lista jest cały czas aktualizowana, a użytkownicy mogą ustalić, który z domowników uczestniczy w konkretnej sesji. Na samym końcu trzeba też wspomnieć o Family Hub, czyli miejscu, gdzie właściciele kont głównych mogą zarządzać ustawieniami konta rodzinnego. Za pomocą tej opcji możemy np. dodawać lub usuwać członków planu rodzinnego, zaktualizować nasz adres i zmienić opcje dotyczące treści nieodpowiednich dla dzieci.

Spotify Premium dla rodziny

Rozszerzona oferta Spotify Premium dla rodziny jest od dzisiaj dostępna w Irlandii. W niedługim czasie zostanie też wdrożona na wszystkich innych rynkach, na których funkcjonuje już podstawowy plan rodzinny, czyli oczywiście także w Polsce. Jeśli nie macie dzieci, a chcecie np. w dwójkę korzystać ze Spotify, to warto pomyśleć o abonamencie Premium Duo, którego założenia opisaliśmy tutaj.

Źródło: Spotify
1