aktualności

AMD Radeon Pro Software for Enterprise 19.Q3 - profesjonalny pakiet sterowników dostępny do pobrania

0
14 sierpnia 2019, 17:42 Adrian Kotowski

Zgodnie z ustalonym harmonogramem AMD podzieliło się nowymi sterownikami dla swoich profesjonalnych kart graficznych. W pakiecie Radeon Pro Software for Enterprise 19.Q3 nie znajdziemy masy nowości, ale optymalizacje i poprawki, które przygotowano, powinny przypaść do gustu użytkownikom sprzętu czerwonych. Szczegóły na ich temat znajdziecie w dalszej części newsa.

Sterowniki AMD Radeon Pro Software for Enterprise 19.Q3 otrzymały kilka solidnych usprawnień w kwestii wydajności. Przygotowano optymalizacje dla pakietów Siemens NX i PTC Creo, dzięki którym zanotowano znaczącą poprawę działania aplikacji na tle kart Nvidii. W pierwszej z wymienionych aplikacji Radeon Pro WX 7100 ma być aż o 51 procent szybszy niż Quadro RTX 4000, natomiast w drugiej Radeon Pro WX 3200 ma się bez problemu rozprawiać z Quadro P620. Do tego dochodzą też poprawki w Solidworks i obsługa kilku nowych funkcji dla wymienionych tutaj aplikacji, w tym Order Independent Transparency and Vertex Buffer Object w PTC Creo, czy realistycznego podglądu w czasie rzeczywistym z funkcją Order Independent Transparency w Solidworks.

AMD Radeon Pro Software for Enterprise 19.Q3

Drivery wprowadzają obsługę bezprzewodowej wizualizacji VR w wybranych aplikacjach, kompatybilnych z Radeon ReLive for VR. Pojawiły się też nowe wtyczki, pozwalające korzystać z silnika Radeon ProRender w PTC Creo i Autodesk Maya, a także w nadchodzącym pakiecie SOLIDWORKS Visualize 2020. Czerwoni przypominają, że ich oprogramowanie zebrało już ponad 1000 certyfikatów od dostawców aplikacji, a lista cały czas się zwiększa. Poniżej możecie sprawdzić listę poprawek, wprowadzonych w tym wydaniu:

  • usunięto błędy dotyczące migania wyświetlacz 10-bitowego gdy użytkownik rozłączył konfigurację 2x1 Eyefinity SLS w Radeon Pro Settings,
  • problemy widoczne podczas tworzenia konfiguracji SLS w trybie pionowym zostały naprawione,
  • problemy zaobserwowane w Radeon Pro Settings po aktywacji głębi 10-bitowej zostały rozwiązane.

Lista problemów wygląda natomiast tak:

  • aktywacja emulacji może powodować problemy na konfiguracjach SLS z 4 monitorami,
  • przełączenie opcji HBCC może w niektórych przypadkach powodować błędy w wyświetlaniu obrazu.

Więcej informacji o sterownikach AMD Radeon Pro Software for Enterprise 19.Q3 przeczytacie na blogu AMD. Jeśli natomiast zamierzacie pobrać to oprogramowanie, to w tym miejscu znajdziecie wersje dla odpowiednich systemów operacyjnych Windows.

Źródło: AMD
1