aktualności

THQ Nordic przejmuje studia Gunfire Games i Milestone

1
14 sierpnia 2019, 13:23 Adrian Kotowski

THQ Nordic znowu poszło na zakupy. Szwedzki wydawca poinformował o przejęciu dwóch dużych studiów, znanych z produkcji kilku popularnych marek, takich jak choćby Darksiders. Informacja pojawiła się przy okazji publikacji najnowszego raportu finansowego spółki, ujawniającego kilka innych ciekawych danych, w tym choćby wzmianki o nowej grze z serii Saints Row.

THQ Nordic staje się prawdziwym gigantem, do którego należy masą mocnych i znanych na świecie marek. Do spółki należy też wiele znanych studiów, w tym kupione niedawno Warhorse Studios i legendarne Piranha Bytes. Tym razem firma ogłosiła dodanie do długiej listy zespołów firm Gunfire Games i Milestone. Ta pierwsza może być dla części osób zagadką, choć to naprawdę doświadczeni deweloperzy. Studio zostało założone na zgliszczach Vigil Games, które odpowiadało za serię Darksiders. Gunfire Games otrzymało po latach zadanie przywrócenia tej marki do świetności i spod ręki jego pracowników wyszedł Darksiders III. Wcześniej zespół przygotował również takie pozycje jak Chronos i Remnant: From the Ashes.

Darksiders III

Milestone to zdecydowanie bardziej znana firma, która jest na rynku od 25 lat i cały czas tworzy tytuły wyścigowe. Deweloper od wielu długich lat odpowiada za serię MotoGP, a w przeszłości tworzył również tytuły rajdowe WRC, nim te zostały przejęte przez KT Racing (Kylotonn). Obecnie studio ma tworzyć równocześnie 5 nowych gier, które prawdopodobnie zostaną wydane już przez THQ. Kwota zakupu włoskiej firmy miała wynosić 55,8 mln euro, choć może ona wzrosnąć o kolejne 37,6 mln euro, w zależności od wyników finansowych przejmowanego przedsiębiorstwa.

MotoGP 19

Poza ujawnionymi przejęciami, THQ Nordic poruszyło też tematy nadchodzących gier i przyszłości niektórych marek. Dowiedzieliśmy się, że Volition pracuje nad kolejną częścią Saints Row, pierwszą pełnoprawną kontynuacja od wydanego w 2013 roku Saints Row IV. Wspomniano też, że kierownictwo nad projektem Dead Island 2 przejęło zespół Dambuster Studios, które jest znany z mocno przeciętnego Homefront 2. Szwedzki wydawca postanowił też pochwalić się przejęciem przez należące do niego Deep Silver marki TimeSplitters. Do zespołu dołączył również twórca tej serii, Steve Ellis, który ma zapewnić odpowiednią jakość przyszłych gier.

Źródło: prasowe
1