aktualności

Borderlands 3 bez opcji pobierania wstępnego na Epic Games Store

8
14 sierpnia 2019, 11:19 Adrian Kotowski

Przejęcie na czasową wyłączność gry Borderlands 3 przez Epic Games Store było dużym wydarzeniem, które wywołało masę kontrowersji w środowisku graczy. Twórcy tytułu przekonywali, że platforma Tima Sweeneya może w przyszłości wygryźć Steama, ale patrząc na jej obecny stan, na razie się na to nie zapowiada. Choć obiecywano, że do premiery Borderlands 3 EGS będzie miał już wszystkie najważniejsze dla graczy funkcje, to teraz okazuje się, że produkcji nie będzie można nawet wstępnie pobrać przed jej rynkowym debiutem.

System wstępnego pobierania jest bardzo dobrą opcją dla wszystkich tych, którzy np. mają słabsze łącza, a chcieliby móc bez problemów zagrać w daną produkcję w dniu jej premiery. Na Steamie funkcja jest dostępna od dawna, choć jej udostępnienie użytkownikom zawsze i tak zależy od samego dewelopera. Na Epic Games Store są z nią niestety problemy, bo choć znajdziemy ją w przypadku niektórych pozycji, to już nie w przypadku wspomnianego Borderlands 3.

Co ważne, tutaj problemem nie jest sam wybór dewelopera, a możliwości platformy, co potwierdził na Twitterze Tim Sweeney. Szef Epic Games twierdzi, że jego sklep może nie być gotowy, by sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu ze strony graczy dla największych produkcji, takich jak Borderlands 3. Tym samym na PC pobierzecie produkcję studia Gearbox Software dopiero po jej światowej premierze, która jest planowana na 13 września tego roku.

Warto wspomnieć, że poza opcją wstępnego pobierania, która według harmonogramu Epic Games Store ma być już dostępna na platformie, podobny status widnieje przy zapisach w chmurze. Pomimo takiego oznaczenia obie funkcje znajdziemy tylko w bardzo ograniczonej liczbie produkcji, więc informacja po części wprowadza klientów w błąd. Trzeba też zauważyć, że rozwój sklepu i dodawanie do niego wymaganych przez graczy rozwiązań idzie bardzo opornie i mamy do czynienia ciągłym przesuwaniem terminów wprowadzania obiecywanych opcji. To nie wróży EGS dobrze na przyszłość.

Źródło: Twitter
bi3dron4Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bi3dron42019.08.14, 11:37
15#1
Co za bzdurne wytłumaczenie? Nie będą w stanie sprostać przed, a w dniu primery już dadzą radę? Czyli wolą, żeby wszyscy hurmem szarpali jednego dnia, niż rozłożyć ruch na wiele dni? No logiczne...
Poza tym - w jedynkę się zagrywałem dniami, dwójka mnie już tak nie wciągnęła, a co do trójki mam poważne obawy - devsi z takim zapałem spacyfikowali gościa od przecieków na tema gry, że powątpiewam w jej jakość.
KenjiroZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kenjiro2019.08.14, 12:04
Można się więc spodziewać globalnego padu EGS w dniu premiery B3 i hektolitrów fekaliów wylewanych w kierunku tegoż sklepu przez, jakby nie było, ich klientów.
AdolphZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Adolph2019.08.14, 12:09
17#3
430 zł za kompletną edycję. Niech spadają na drzewo bo ich po****łło.
Ileś czasu czekałem na promo na kompletną edycję B2. To sobie poczekam tyle samo na B3. Sikam ciepłym moczem na ich zdzierstwo.
Edytowane przez autora (2019.08.14, 12:11)
DeniryerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Deniryer2019.08.14, 13:13
Ale jak to? Według ich własnego harmonogramu rozwoju platformy możliwość pobierania przed premierą działa i jest zaimplementieane... A, nie czekaj, to tylko przykrywka.
StjepanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stjepan2019.08.14, 13:44
Mi pierwsza część nie weszła, się odbiłem, więc nie czekam na trzecią wogólę.
menel00Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
menel002019.08.14, 14:34
The Pirate Bay ma opcje wstępnego pobierania, polecam.
DrzemorZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Drzemor2019.08.14, 15:20
Zwykle zabezpieczenie przed możliwością złamania chwilę po premierze. Jak nie wiadomo o co chodzi.... to na pewno nie o śmierdzące skarpetki :E
Edytowane przez autora (2019.08.14, 15:21)
bab11Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bab112019.08.14, 16:34
-4#8
Jak ja się cieszę, że nigdy nie brałem udziału w tej zidiociałej i dziecinnej 'społeczności graczy'. Ten płacze, bo myśli, że gry są wydawane na wyłączność. Tamten płacze, bo nie ma odznak i kart. Inny płacze, bo nie może wcześniej pobrać. Jeszcze inny płacze bo myśli, że go szpiegują Chińczycy. Nie ważne czy taki osobnik ma 8 lat, czy 38. Wszyscy stali się jednym i tym samym, wrzeszczącym bachorem.
Zaloguj się, by móc komentować
1