aktualności

Corsair przejmuje Origin PC

2
24 lipca 2019, 16:54 Adrian Kotowski

Corsair buduje swoją potęgę od wielu lat, a przejęcie podmiotu przez fundusz EagleTree Capital w 2017 roku pozwoliło na pozyskanie kapitału, niezbędnego do zakupów innych spółek. Prawie równo rok po ogłoszeniu kupna Elgato Gaming, słynny producent podzespołów i akcesoriów komputerowych ogłosił nabycie firmy Origin PC, jednego z bardziej znanych producentów zestawów komputerowych.

Wiadomość o zakupie jest zaskoczeniem, bo jeszcze dwa dni temu Origin PC zapowiadał konstrukcję Big O, będącą połączeniem komputera i wszystkich najważniejszych konsol do gier. Powstanie sprzętu miało uświetnić obchody dziesięciolecia przedsiębiorstwa. Teraz dowiadujemy się, że podmiot trafi pod skrzydła Corsaira, ale niestety bez żadnych danych na temat kwoty transakcji.

Wiemy za to, że nabywca nie zamierza rezygnować ze znanej marki, więc Origin PC nie zniknie z rynku. Co więcej, Corsair nadal będzie sprzedawał też swoje pecety z serii Vengeance, Corsair One i Corsair One Pro. Ustalono także, że w nowych komputerach z logiem nabytej firmy będą instalowane podzespoły Corsaira, w tym choćby systemy chłodzenia cieczą Hydro X oraz podświetlane elementy zgodne z Corsair iCUE.

Z perspektywy polskiego rynku przejęcie Origin PC nie ma większego znaczenia, bo i tak komputery tej firmy nie były u nas dostępne i trudno się spodziewać, że w przyszłości się coś w tej kwestii zmieni. Niemniej, przejęcie doskonale pokazuje, że Corsair nie zamierza patrzeć na konkurencję i chce rozszerzać swoją działalność na całym rynku pecetowym. Jego oferta już jest pokaźna, co możecie sprawdzić niżej, a dzięki Origin PC podmiot będzie miał szanse na wzrosty w segmencie sprzętu dla graczy.

Źródło: Corsair
GrLTZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
GrLT2019.07.24, 17:19
No jak dla mnie najlepszą rzeczą jaką Corsair robi ostatnio to komiksy :E
sempron166Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
sempron1662019.07.25, 23:04
-1#2
Corsair... padła mi od nich klawiatura, myszka, padł i zasilacz ledwo po 1,5 roku. Padła nawet kość pamięci... Została mi jedynie po nich obudowa, ale też za 2 dni wymieniam. Peryferia wymieniłem na Logitecha i są o klasę lepsze niż te korsarzowe zabawki.
Zaloguj się, by móc komentować
1