aktualności

Wiemy, ile Apple może zapłacić za dział modemów Intela

2
23 lipca 2019, 17:10 Bartosz Czechowicz

Firma ceni sobie niezależność. Apple znane jest z rozwoju własnych systemów operacyjnych i wykorzystywania w swoich produktach autorskich chipów z serii A. Wiadomo, że gigant z Cupertino w przyszłym roku pokaże pierwszego iPhone'a z techniką 5G, a za odpowiednim układem, który zagwarantuje tego typu łączność, będzie stał Qualcomm. Nie oznacza to jednak, że producent planuje długofalowo kupować takie modemy.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Apple chce wprowadzić na rynek własne modemy 5G. W sieci mówiło się wtedy, że jednostki będą gotowe w 2022 albo w 2023 roku. Było to sporą niespodzianką, ponieważ wcześniej mogliśmy usłyszeć, że przedsiębiorstwo przygotuje wszystkie niezbędne rozwiązania do produkcji takich chipów dopiero w... 2025 roku. Dlaczego termin uległ zmianie? Wszystko przez przecieki, zgodnie z którymi firma miałaby interesować się zakupem działu modemów od Intela. Konkretnie rzecz biorąc, chodziło o niemiecki segment tego typu układów "niebieskich".

Teraz informacje te praktycznie potwierdził serwis The Wall Street Journal, który pisze, że obaj producenci są już na bardzo zaawansowanym etapie rozmów dotyczących przejęcia. Co ciekawe, transakcja ma kosztować giganta z Cupertino miliard dolarów. Niestety, szczegóły w sprawie zakupu nie są jeszcze znane. Czy jednak rozwój autorskich modemów pozytywnie wpłynie na ceny np. iPhone'ów? Wydaje się to mało prawdopodobne - Apple od lat słynie bowiem z zaporowych kwot, jaki trzeba płacić za produkty firmy.

Źródło: ubergizmo
freq86Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
freq862019.07.23, 22:07
Urwał Nać jaki klikbajtowy tytuł : D D D
Rybaczek KoziołkaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rybaczek Koziołka2019.07.24, 10:13
-1#2
Nie wiem czemu pclab nie zostawia takich mega super 'newsów' dla słabszej od siebie konkurencji :) trzymanie się w tytułach stylu 'pudelek PL' na portalu technologicznym nie jest dobrym pomysłem.

jeszcze brakuje info, że szefo Microsoftu tj. Nadela miał ostatnio jakiś bliżej nieokreślony problem zdrowotny :P
Edytowane przez autora (2019.07.24, 12:00)
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1