aktualności

Xbox zaprasza na Gamescom 2019 i pierwszy publiczny pokaz Project xCloud

0
22 lipca 2019, 10:49 Adrian Kotowski

Jesteśmy po targach E3, ale przed nami kolejna duża impreza przygotowana z myślą o graczach. Chodzi oczywiście o Gamescom, na którym nie zabraknie największych firm z branży, w tym również Microsoftu, który ma przywieźć ze sobą do Kolonii sporo nowości. W dalszej części newsa dowiecie się, co firma z Redmond przygotowała dla fanów ich produkcji.

Microsoft chce mocno zaznaczyć swoją obecność na tegorocznym Gamescomie i podczas trwania imprezy zobaczymy kilka rzeczy, których firma do tej pory nigdzie nie pokazywała. Wraz ze startem tygodnia targowego, czyli 19 sierpnia tego roku, firma zaplanowała na godzinę 17:00 transmisję na żywo programu Inside Xbox. Na pokazie mają zostać ujawnione nowe gry, nowości sprzętowe i jakieś informacje na temat usług przedsiębiorstwa.

Xbox na Gamescom 2019

Dla wszystkich tych, którzy wybierają się do Kolonii zobaczyć targi z bliska, Microsoft również ma sporo atrakcji. Jak zawsze, przygotowane zostanie stoisko Xbox z 200 stanowiskami do grania. Gracze z Europy będą mogli po raz pierwszy przetestować takie tytuły jak Age of Empires II Definitive Edition, Battletoads, Bleeding Edge, Gears 5, Halo: The Master Chief Collection na PC i Minecraft Dungeons. Do tego będzie też możliwość sprawdzenia w akcji działania usługi Poject xCloud, pozwalającej strumieniować rozgrywkę na urządzenia mobilne. Microsoft zapewnia też, że przygotował odpowiednie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu także one będą mogły cieszyć się z materiałów prezentowanych na stoisku.

Od 21 do 23 sierpnia w Gloria Theatre w Kolonii będą odbywać się pokazy Xbox Open Doors, na których prezentowane będą gry zmierzające na konsole Xbox. Planowane są też różnego rodzaju panele dyskusyjne, turnieje i inne wydarzenia społeczności. Co ważne, wstęp na tę imprezę będzie bezpłatny. Dopełnieniem ma być strefa fanowska ze sklepem Xbox Gaer Shop, w którym odwiedzający będą mogli zaopatrzyć się w produkty sygnowane najpopularniejszymi markami Xbox.

Źródło: prasowe
1