aktualności

Asus ROG Phone 2 będzie pierwszym smartfonem z nowym, high-endowym układem Qualcomma

1
16 lipca 2019, 15:01 Bartosz Czechowicz

Tajwańczycy będą mieć niezłego Asa w rękawie. Już od dłuższego czasu wiadomo, że Asus przygotowuje się do premiery swojego nowego smartfona dla graczy, modelu ROG Phone 2. Urządzenie zostanie oficjalnie zapowiedziane 23 lipca, ale producent stopniowo dzieli się kolejnymi informacjami na jego temat.

Wiadomo już, że sprzęt zostanie wyposażony w ekran o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Na pokładzie znajdzie się również aż 12 GB pamięci RAM i autorski system chłodzenia Asusa. Teraz dowiedzieliśmy się natomiast, że nowy ROG Phone będzie pierwszym smartfonem opartym na najnowszym, high-endowym chipie Qualcomma. Chodzi oczywiście o omawiany przez nas kilka dni temu układ Snapdragon 855 Plus. Jednostka, podobnie jak Snapdragon 855, będzie wytwarzana w 7-nanometrowym procesie technologicznym, ale swoim użytkownikom zaoferuje trochę wyższe taktowania rdzeni CPU i podkręcony moduł graficzny. Mówiąc krótko, najpewniej będziemy mieć do czynienia z najmocniejszym do tej pory chipem dla smartfonów z Androidem.

Ceny modelu ROG Phone 2 mają startować od kwoty 570 euro, ale dotyczy to rynku chińskiego. Ile sprzęt będzie kosztował w Europie? Nie wiadomo, chociaż można założyć, że koszta jego zakupu będą dużo wyższe. Osobiście nie byłbym zdziwiony, gdyby za urządzenie trzeba było zapłacić tyle, co za flagowce takich firm jak Samsung czy Huawei.

Źródło: gsmarena
Silver ShaiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Silver Shai2019.07.16, 16:53
Przynajmniej nie jest to pełen ekran tylko bardziej ludzki ekran (wygląda na 18:9). Wcięcia sugerują, że mogą tu być głośniki stereo - jeśli tak to wielki plus, bo dawno nie było czegoś nowego z tym. Przydałoby się więcej tego rodzaju nowości ze świeższymi prockami niekoniecznie z wyższej półki.
Zaloguj się, by móc komentować
1