aktualności

Valve prezentuje Steam Labs - program do testowania eksperymentalnych funkcji na Steamie

0
12 lipca 2019, 14:37 Adrian Kotowski

Sprawdź, co może w przyszłości trafić na platformę Valve. Twórcy Steama rozwijają go już od wielu lat, ale nadal szukają rozwiązań, które ułatwią i usprawnią korzystanie ze sklepu przez użytkowników. By usprawnić ich implementację, uruchomiono nowy segment Steam Labs, pozwalający testować eksperymentalne funkcje przed ich ewentualnym wprowadzeniem na platformę.

Steam Labs to świetna inicjatywa, dzięki której gracze korzystający ze Steama mogą mieć realny wpływ na jego rozwój. Na stronie projektu Valve będzie się dzielić swoimi pomysłami i funkcjami, które każdy z użytkowników platformy będzie mógł przetestować, a następnie wypowiedzieć się na ich temat. Na podstawie tych opinii amerykańska firma ma podejmować decyzje o zmianach, czy w ogóle o wprowadzeniu danej nowości. Do tej pory mieliśmy raczej sytuację, gdzie deweloperzy mówili o jakichś rozwiązaniach dopiero wtedy, gdy były gotowe, przez co musiały być modyfikowane już po udostępnieniu. Steam Labs jest dużo elastyczniejszy i może przynieść wiele dobrego.

Steam Labs

Obecnie Valve pokazało na swojej stronie trzy różne projekty. Pierwszy dotyczy mikrozwiastunów, czyli krótkich, 6-sekundowych materiałów, które mogą być wyświetlane po najechaniu kursorem myszy na miniatury gier. Valve ma kilka pomysłów, jak zaprezentować takie filmy zaczynając od pojedynczych, małych okienek, kończąc na dużych blokach z czterema obrazami wyświetlanymi obok siebie.

Steam Labs

Kolejną eksperymentalną funkcją jest nowy system rekomendacji. Interaktywny doradca, jak mówi o rozwiązaniu Valve, wykorzystuje sieci neuronowe do określenia, jaka gra spodoba się graczowi bazując m.in na tym, co wcześniej ogrywał i ile czasu spędził w konkretnych produkcjach. Użytkownik ma możliwość wyboru, czy wolałby tytuł popularny, czy raczej niszowy, a także może określić, jak stare gry mają być brane pod uwagę. Dodatkowo znajdziemy tam też filtry związane z tagami, pozwalające wyświetlić lub wykluczyć dane typy produkcji.

Steam Labs

Ostatnią opcją, która czeka na opinie graczy, jest Automatyczne widowisko. Są to automatycznie generowane materiały wideo z nowych i popularnych gier w konkretnym okresie. Dzięki takim treściom, gracze będą mogli lepiej poznać wydane w ostatnim czasie tytuły i ewentualnie podjąć decyzję o ich zakupie. Jeśli jesteście zainteresowani testowaniem wszystkich rozwiązań w Steam Labs, to polecamy zapisanie się do grupy projektu, gdzie na bieżąco publikowane będą aktualizacje i zbierane opinie użytkowników.

Źródło: Steam Labs
1