aktualności

Apple Watch może dostać wbudowany aparat fotograficzny

1
28 czerwca 2019, 12:56 Bartosz Czechowicz

To może być świetny pomysł. Nie wszyscy o tym wiedzą (o wearables w Polsce nie mówi się zbyt wiele), ale twórcy iPhone'a już od dłuższego czasu dominują na rynku... smartwatchy. Promowany przez firmę zegarek Apple Watch cieszy się ogromną popularnością i to pomimo faktu, że kosztuje tyle, co solidny smartfon z tzw. wyższego segmentu mid-range.

Producent zafundował nam już cztery generacje tego urządzenia, a na rynku najpewniej pojawi się także piąta. Co ciekawe, może ona otrzymać bardzo ciekawe usprawnienie. Apple niczego jeszcze oficjalnie nie ujawniło, ale Amerykanie złożyli wniosek patentowy, z którego wynika, że gadżet miałby dostać własny aparat fotograficzny. Sensor powinien być zamontowany w pasku, a cały moduł będzie można ustawić pod dowolnym kątem - tak, żeby odpowiednio wykadrować zdjęcie albo komfortowo prowadzić rozmowę wideo. Koncept najlepiej zresztą przedstawia poniższa grafika.

Aparat fotograficzny może okazać się motorem napędowym sprzedaży kolejnego Apple Watcha. Niestety, w każdej beczce miodu musi znaleźć się także łyżka dziegciu. Gigant z Cupertino słynie z zaporowych cen swoich produktów, a dodanie do zegarka kamery do rozmów wideo najpewniej będzie stanowić dla firmy dobry powód, żeby jeszcze bardziej podnieść koszta zakupu i tak przecież już bardzo drogiego smartwatcha.

Źródło: theverge
DrzemorZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Drzemor2019.06.28, 20:53
Niech zrobią na sztywnej stalowej blaszce, rurkowcy będą mieli czym reddsa otwierać :lol2:
Zaloguj się, by móc komentować
1