aktualności

Oppo MeshTalk, czyli Chińczycy zapowiadają darmową, pozasieciową komunikację

3
26 czerwca 2019, 20:00 Bartosz Czechowicz

Pamiętacie walkie-talkie? O tego typu radiotelefonach najwyraźniej nie zapomniało Oppo. Firma zapowiedziała właśnie przypominającą działanie tego typu sprzętu funkcję MeshTalk. Rozwiązanie znajdzie zastosowanie w smartfonach przedsiębiorstwa, a korzystające z niego osoby będą mogły cieszyć się darmową komunikacją poza siecią komórkową.

MeshTalk działa bardzo prosto. Dzięki usprawnieniu posiadacze urządzeń Oppo będą mogli przesyłać sobie wiadomości tekstowe, nagrania i prowadzić rozmowy; warunek jest taki, że użytkownicy nie mogą znajdować się w większej odległości od siebie niż 3 kilometry. Całość bazuje na sieci ad hoc LAN i, co podkreśla sam producent, do poprawnego działania nie wymaga ani zasięgu sieci komórkowej, ani włączonych modułów Wi-Fi ani uruchomionego chipu Bluetooth. Mówiąc krótko, skojarzenia z walkie-talkie są jak najbardziej poprawne. Chińczycy nie ujawniają jeszcze wszystkich szczegółów na temat MeshTalk, ale można założyć, że poznamy je w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Kiedy pojawią się pierwsze smartfony z nową techniką? Nie wiadomo, jednak osobiście stawiam, że ich debiut nastąpi w tym roku. MeshTalk raczej nie zrewolucjonizuje rynku smartfonów, ale może okazać się ciekawym usprawnieniem, które przyciągnie do Oppo nowych klientów. Co ciekawe, konstrukcje korzystające z omawianego w tekście usprawnienia powinny pojawić się w Polsce - sprzęt tego producenta jest bowiem bardzo popularny w naszych sklepach.

Źródło: gsmarena
Bemx2kZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Bemx2k2019.06.26, 21:20
-1#1
Akurat przedni aparat to mogą jak najbardziej chować pod ekranem używam go 2-3 razy w roku .
Paszczaq1Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Paszczaq12019.06.26, 22:12
Takie smart-walkie-talkie ...
iwanmeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
iwanme2019.06.27, 07:05
Całość bazuje na sieci ad hoc LAN

Dałoby radę jaśniej? Co to jest to ad hoc LAN? Zwłaszcza, że piszecie, że nie jest to wifi.

A ogólnie to przydałoby się info w jakim paśmie i przy jakim jakim radiu.
Zaloguj się, by móc komentować
1