aktualności

Marki Redmi i BlackShark zaoferują smartfony z 5G

0
26 czerwca 2019, 19:31 Bartosz Czechowicz

Na tym nie koniec niespodzianek. W tym roku na rynek trafiły pierwsze smartfony z łącznością 5G. Urządzenia cechują się parametrami typowymi dla klasy premium, ale niestety, jednocześnie są bardzo drogie. Trudno więc dziwić się osobom, które czekają na tańsze konstrukcje z nowszym standardem dostępu do sieci. Co ciekawe, ich premiera nie jest tak odległa, jak mogłoby się wydawać.

Można by przypuszczać, że w 2019 roku chipy 5G znajdziemy tylko we flagowcach kosztujących przynajmniej 3000 zł. Teraz wiemy jednak, że to nie prawda. Xiaomi ujawniło właśnie, że zamierza wprowadzić tę technikę do tańszych telefonów, które trafią na rynek w ramach rodzin Redmi i... BlackSharkLu Weibing, szef marki Redmi, ujawnił właśnie, że taki sprzęt pojawi się w sklepach przed końcem tego roku i, co najciekawsze, bez podatku będzie kosztował mniej niż 300 dolarów. Nie wiadomo, kiedy analogiczną konstrukcję przygotuje BlackShark, jednak można założyć, że ona również zadebiutuje w ciągu najbliższych miesięcy. Smartfon najpewniej będzie droższy, ale warto pamiętać, że ten model najpewniej będzie propozycją adresowaną do graczy (jak zresztą wszystkie BlackSharki), więc należy spodziewać się po nim m.in. dużej ilości RAM-u i specjalnego systemu chłodzenia.

Xiaomi od lat słynie z rewelacyjnego stosunku ceny do jakości, a takie modele jak Pocophone F1 czy Redmi K20 Pro tylko to potwierdzają. Jeśli firma faktycznie wprowadzi do swojej oferty tak tanie telefony z 5G, to dosłownie zmiecie konkurencję (no chyba, że pozostali producenci zdecydują się na analogiczny ruch). Mówiąc krótko, prawdziwa rewolucja w wykonaniu Chińczyków dopiero nadchodzi!

Źródło: gsmarena
1