aktualności

Apple przejęło startup zajmujący się autonomicznymi samochodami

0
26 czerwca 2019, 15:07 Bartosz Czechowicz

Czy na rynek faktycznie trafi iCar? Już od lat mówi się, że Apple pracuje nad własnym autonomicznym samochodem. W tych doniesieniach nie ma nic dziwnego - analogicznymi pojazdami interesuje się chociażby Google. Co jednak wiemy o pierwszym aucie giganta z Cupertino?

Niestety, informacji na jego temat w sieci nie ma prawie wcale. Do tej pory niektórzy podawali przypuszczali nawet, że cały projekt został wyrzucony do kosza. Do tej pory, ponieważ producent oficjalnie poinformował właśnie, że przejął startup Drive.ai. To przedsiębiorstwo, które zajmuje się opracowywaniem mechanizmów sztucznej inteligencji dla samochodów. Apple będzie nie tylko zatrudniać dotychczasowych pracowników Drive.ai (chociaż prawdopodobnie nie wszystkich), ale także przejmie, najpewniej całą, własność intelektualną firmy. Co ciekawe, to już kolejny nagłaśniany przez media krok, jaki twórcy iPhone'a zrobili w celu zaprojektowania własnego, autonomicznego pojazdu. W zeszłym roku dużo mówiło się o tym, że gigant z Cupertino zatrudnił Douga Fielda, jednego z czołowych inżynierów firmy Tesla Inc.

Apple wciąż jednak nie zdradza szczegółów na temat projektu. Nie wiadomo, jak dokładnie idą prace nad autem i kiedy mogłoby ono zostać pokazane światu. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby od premiery dzieliły nas jeszcze cała lata. Niewykluczone także, że iCar ostatecznie nigdy nie ujrzy światła dziennego - projekt autonomicznego pojazdu z pewnością byłby bardzo, bardzo skomplikowany, a sam samochód, znając politykę cenową giganta z Cupertino, niebotycznie drogi.

Źródło: ubergizmo
1