aktualności

SilentiumPC Stella HP ARGB i RGB - nowe wentylatory z podświetleniem

1
25 czerwca 2019, 14:45 Jan Domański

Kolejna ofensywa RGB ze strony SilentiumPC. Po chociażby jesiennym zaprezentowaniu odświeżonych o oświetlenie wersji chłodzenia CPU w postaci SilentiumPC Spartan 3 Pro RGB HE1024 i SilentiumPC Fera 3 RGB HE1224 przyszedł czas na poszerzenie oferty wentylatorów. Poza dostępnymi do tej pory modelami SilentiumPC Sigma Pro Corona RGB wchodzą do sprzedaży nowości z serii SilentiumPC Stella HP. Mamy do wyboru cztery modele.

Do tej pory fani RGB musieli zadowolić się jedynym rozwiązaniem - wielkością 120 mm i oświetleniem obudowy wiatraka jak to miało miejsce w SilentiumPC Sigma Pro Corona RGB. Seria Stella HP oferuje zarówno modele 120 mm jak i większe 140 mm, gdzie zamiast oprawy, sam wirnik został zaopatrzony w podświetlenie dziewięcioma LEDami. Diody są montowane blisko srodka konstrukcji, pod miejscem gdzie łopatki dopiero wychodzą z centralnej części, a plastik rozprasza światło na całą długość ramion.

Z racji rozdysponowania na modele RGB i ARGB można wybrać wariant z adresowalnym podświetleniem RGB (niezależne ustawienie świecenia każdej diody), lub tradycyjnym. Wiatraki są zaopatrzone w standardowe końcówki 3-pin lub 4-pin (w zależności od wariantu) dla zarządzania podświetleniem, więc nie będzie problemu z obsługą większości popularnych rozwiązań do sterowania oświetleniem komputera.

Wszystkie modele (Stella HP RGB 120 PWM, Stella HP RGB 140 PWM, Stella HP 120 ARGB PWM, Stella HP 140 ARGB PWM) mają regulację obrotów PWM, więc mogą też z powodzeniem zastąpić konstrukcje fabrycznie montowane na chłodzeniu procesora. Każda sztuka Stelli HP jest zaopatrzona w rozdzielacz sygnału, więc można bez zbędnych kombinacji spiąć je razem i podłączyć do jednego gniazda zasilania i oświetlenia na płycie głównej czy kontrolerze obudowy.

Ramki są tak zaprojektowane, że przykręcamy wentylatory poprzez gumowe podkładki, co zmniejsza wibracje. Nowoczesne łożysko HBS (Hydraulic Bearing System) i specjalnie wyprofilowany kształt wirnika zapewniają według producenta wysoką kulturę działania. Niestety SilentiumPC nie podało konkretnej głośności z jaką pracują wentylatory. Mniejsze warianty 120 mm obracają się z prędkością w przedziale 800 - 2300 RPM i gwarantują przepływ powietrza 66,3 CFM. Większe 140 mają niższy górny próg obrotów (800 - 1800 RPM), ale z racji gabarytów większy przepływ powietrza na poziomie 78,7 CFM. Ich żywotność określa się na 50 000 godzin.

Konstrukcje wyceniono na: Stella HP RGB 120 mm PWM 49 PLN, Stella HP RGB 140 mm PWM 59 PLN, Stella HP ARGB 120 mm PWM 59 PLN, Stella HP ARGB 140 mm PWM 69 PLN. Wszystkie omawiane produkty są już dostępne w sprzedaży.

Źródło: techpowerup
MarmiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Marmi2019.06.26, 09:01
Świat już całkiem na głowie stoi. Podświetlenie najważniejsze, a głośności nie ma nawet w parametrach technicznych... Dobrze, że autor zwrócił chociaż na to uwagę.
Dla mnie to pierwszy najważniejszy parametr. Jeśli chcę kupić wentylator to najpierw muszę wiedzieć, że jest cichy i tylko z takich wybieram (kolejne parametry to oczywiście przepływ i rozmiar).
Zaloguj się, by móc komentować
1