aktualności

OnePlus może wejść już wkrótce na rynek TV

0 24 czerwca 2019, 20:21 Jan Domański

Powiązany z firmą Oppo i znany ze smartfonów z wysokopółkową specyfikacją OnePlus, już w ubiegłym roku potwierdził, że jest zainteresowany wejściem na rynek telewizorów. Do tej pory nie było wiele wiadomo o konkretnej dacie, kiedy producent miałby uczynić taki ruch, ale mamy już pewne przecieki, kiedy mogłoby to nastąpić.

Jak już przekazał mediom prezes firmy Pete Lau, OnePlus TV będzie tak samo jak smartfony marki stawiał wyłącznie na segment premium. W dodatku telewizory będą tworzyły ekosystem z innymi urządzeniami OnePlus. Nowe sprzęty z działu TV miałyby też być wyposażone w specjalnego inteligentnego asystenta, który byłby opracowany na potrzeby telewizorów marki OnePlus.

W temacie ekranów spekuluje się, że OnePlus TV nie będą bazowały na matrycach OLED, a innym rozwiązaniu. Ciekawe jak będzie wyglądała kwestia oprogramowania i wydajności, a także możliwości technicznych. Mamy w końcu do czynienia z firmą robiącą wyłącznie flagowe smartfony. Zapewne na pokładzie znajdzie się Android TV lub jakaś jego przerobiona na potrzeby OnePlus TV specyficzna wersja. Ciekawe czy możliwości będą aż tak duże, aby można było darować sobie kupno przystawki NVidia Shield TV przez najbardziej wymagających użytkowników.

Raporty przewidywały wejście producenta w ten segment urządzeń w drugiej połowie 2019 roku. W zasadzie już znajdujemy się w tym okresie, w końcu mamy ostatnie dni czerwca, ale zostało jeszcze potencjalnie sporo miesięcy. Jednak wpis na Twitterze na który powołuje się gizchina sugeruje, że telewizory OnePlus są już bardzo blisko zaprezentowania. Chociaż ponownie konkretów brak i bliski termin może być rozumiany w dość szerokim spektrum.

Tak czy inaczej ciekawe jak OnePlus będzie wypadał na tle innych chińskich marek i wiodących producentów. Wiele firm wybiera inne platformy smart TV niż Android. Może jednak i OnePlus wprowadzi coś zupełnie innego, a nie Androida? Pozostaje tylko czekać na pierwsze oficjalne konkrety, bo jeśli telewizory będą miały podobną filozofię co smartfony, to czeka nas bardzo solidna oferta.

Źródło: gizchina
1