aktualności

NZXT H510 Elite - specyfikacja obudowy z oknami z hartowanego szkła

1
18 czerwca 2019, 17:07 Adrian Kotowski

NZXT od dawna przygotowuje wiele interesujących obudów komputerów, a jego najnowszy model H510 Elite zdecydowanie jest warty uwagi. Konstrukcja nie należy do najtańszych, ale jakość musi kosztować. Czym konkretnie charakteryzuje się ten model i jakie elementy mogą przyciągnąć uwagę klientów? Tego dowiecie się w dalszej części newsa.

NZXT H510 Elite to całkiem nieźle wyglądająca obudowa komputerowa mid-tower, wykonana ze stali SGCC i oferująca dwa panele z hartowanego szkła, umieszczone z boku i z przodu konstrukcji. Wymiary produktu wynoszą 210 x 460 x 428 mm, a jego waga to 7,5 kg. Jak w większości dostępnych obecnie na rynku obudów wysokiej klasy, w H510 Elite postawiono na budowę dwukomorową. W głównej wnęce zamontujemy najważniejsze podzespoły, w tym płyty główne Mini-ITX, MicroATX, ATX, karty graficzne o długości do 381 mm i systemy chłodzenia cieczą o wysokości do 165 mm.

NZXT H510 Elite

Drugą komorę przeznaczono na zasilacz, ale znajdziemy tam też dwie zatoki na dyski 3,5’’. Kolejne dwa nośniki 2,5’’ można zamontować na stelażu za płytą główną. We wnętrzu obudowy znajdziemy miejsce na siedem kart rozszerzeń montowanych poziomo i dwóch instalowanych pionowo. Na szczęście fani tego drugiego sposobu montażu nie muszą się obawiać o problemy z tym związane, bo w zestawie znajdziemy odpowiedni riser. Nie trzeba się również martwić o możliwości aranżacji okablowania, bo producent udostępnił odpowiednio dużo miejsca na kable, a nawet przygotował dla nich prostą prowadnicę.

NZXT H510 Elite

NZXT H510 Elite

Dobra obudowa musi być dobrze chłodzona. Do H510 Elite także pod tym względem nie można się przyczepić. Możliwe warianty instalacji wentylatorów wyglądają tak:

  • przód: 2x 120 mm/140 mm (preinstalowane 2x AER RGB 2 140 mm),
  • góra: 1x 120 mm/140 mm,
  • tył: 1x 120 mm (preinstalowany 1 AER F120).

NZXT H510 Elite

Jak widać, mamy dwa podświetlane wentylatory, a dodatkowo w zestawie dołączono taśmę LED. Wszystkimi tymi urządzeniami można sterować za pomocą kontrolera Smart Device V2. Złącza wyprowadzono na panelu górnym. Niestety jest ich bardzo mało, bo do dyspozycji użytkownika oddano tylko po jednym porcie USB 3.1 Gen2 Typu-C i USB 3.1 Gen1 Typu-A oraz gniazdo słuchawkowe.

NZXT H510 Elite

Jak wspomnieliśmy, NZXT H510 Elite na pewno nie należy do obudów tanich, bo za opisywany model trzeba będzie zapłacić 699 zł. Polska premiera obudowy wyznaczona jest na lipiec tego roku. Jeśli szukacie innych obudów firmy NZXT dostępnych w naszym kraju, to poniżej przedstawiamy Wam kilka naszych propozycji:

Źródło: prasowe
1