aktualności

Apple może mieć własne chipy 5G dużo wcześniej, niż myśleliśmy

5
18 czerwca 2019, 14:25 Bartosz Czechowicz

Kiedy dokładnie? Apple w przyszłym roku pokaże swojego pierwszego smartfona z łącznością 5G, a w 2021 roku już wszystkie iPhone'y powinny oferować nowy standard dostępu do sieci. Trudno jednak nie zauważyć, że firma kupi odpowiednie modemy od Qualcomma, co nie do końca jest zgodne z jej polityką - gigant z Cupertino od lata stara się zachować dużą niezależność, projektując własne układy typu SoC czy rozwijając autorskie systemy operacyjne.

W maju pisaliśmy, że Apple, pomimo umowy z Qualcommem, nie porzuci prac nad swoimi modemami 5G. Dowiedzieliśmy się wtedy, że na tego typu jednostki trzeba będzie czekać nawet do 2025 rokuMing-Chi Kuo, znany analityk rynkowy, który śledzi losy giganta z Cupertino, twierdzi jednak, że firma może mieć gotowe własne moduły dużo wcześniej, bo nawet w 2023 albo w 2022 roku. Skąd taka nagła zmiana terminu? Ming-Chi Kuo utrzymuje, że twórcy iPhone'a, po zawarciu porozumienia z Qualcommem, dostali dostęp do rozwiązań przedsiębiorstwa, które znacznie przyspieszą pracę nad ich autorskimi układami 5G. Niewykluczone też, że Apple faktycznie wykupi niemiecki segment tego typu chipów od Intela, co powinno jeszcze bardziej wspomóc prace.

Większość z nas zadaje sobie pytanie, czy przesiadka z modemów Qualcomma na własne pozwoli Amerykanom na obniżenie cen iPhone'ów z 5G. Niestety, wydaje się to mało prawdopodobne. Firma od lat słynie z zaporowych kwot, jakie trzeba płacić za jej produkty i nikt chyba nie wierzy, że jakakolwiek następna generacja iPhone'ów będzie tańsza od poprzedniej.

Źródło: ubergizmo
znafcaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
znafca2019.06.18, 14:34
Co za tendencyjny tekst. Apple chce zrobic cokolwiek to wynika tylko z checi zwiekszenia i tak gigantycznych marz.
Intel nie da rady z 5G wiec poszli do Qualcoma ktoremu wisieli mase kasy za oplaty licencyjne. (Gigantyczne 9 $ od sztuki telefonu). Chca po raz kolejny odciac sie od Qualcoma, bo choc maja najlepsza technologie to “za duzo” chca, kiedy kazdy wie ze to przywilej zeby Aplowi cos dawac i jeszcze Qualcomm powinien placic Aplowi za uzywanie ich IP.
PcLab ogarnijcie sie, bo te wasze telsty ostatnio to bardziej jak reklamy brzmia, mniej krypto bardziej reklamy.
Jak Was nie stac to ja chetnie bede placil abonament. Za rzetelnosc.
lab_fan2019Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
lab_fan20192019.06.18, 15:02
Miejmy nadzieję, że inżynierowie Apple stworzą produkt dorównujący jakości swoich SoCów i wyciągną ostatnie soki z technologii 5G.
FonzieZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Fonzie2019.06.18, 16:37
Znając Apple to z tym chipem to będzie 5 ale nie G tylko K dolarów za sztukę :E
StjepanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stjepan2019.06.18, 16:54
Apple i ich nóżka pod monitor za 999$ nie dziękuje, srajfon 5G pewnie będzie kosztował 9999$ znając zgniłe jabłko.
Mc GregorZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Mc Gregor2019.06.18, 20:38
Wyciągną ostatnie soki z technologii 5G? Bardziej z klientów to Japko Wampir :)
Zaloguj się, by móc komentować
1