aktualności

HTC Vive Cosmos - HTC wkrótce przedstawi więcej informacji

0
17 czerwca 2019, 20:34 Jan Domański

O tym, że HTC przygotowuje jeszcze inne gogle VR niż HTC Vive Pro Eye, wiedzieliśmy już od początku roku, ale projekt ma ciągle wiele niewiadomych. HTC Vive Pro możemy już kupić od dawna, a od zeszłego miesiąca również konkurencyjny zestaw Oculus Rift S. Jednak kolejny sprzęt VR firmy HTC jest wciąż owiany pewną tajemnicą.

Gogle HTC Vive Cosmos wizualnie najbardziej odbiegają od pozostałych pozycji HTC Vive. W headsecie zastosowano zawias, dzięki któremu możemy szybko wrócić na chwilę do realnego świata i mieć widok na wszystko wokół, bez zdejmowania całych gogli. Cosmos ma kontrolery, które najbardziej porównalibyśmy do tych z Oculusa. Headset posiada wbudowany zestaw czujników śledzenia w przestrzeni (nie potrzeba czujników zewnętrznych jak w większości zestawów HTC Vive). Firma w różnych teserach sugeruje, że może pracować zarówno z PC jak i z telefonem. Jego unikalną cechą miałaby być modułowość.

Ostatnio HTC ogłosiło na Twitterze (zapraszamy też na nasz profil PClab.pl), że już wkrótce dowiemy się więcej o HTC Vive Cosmos. Firma wspomina o aspekcie dostępności i dacie premiery. Informacje miałyby być ujawnione już w tym tygodniu.

Zobaczymy, czy na rynku jest miejsce dla kolejnego zestawu. Na pewno przez dużą ilość produktów VR, HTC będzie chciało się czymś wyróżnić, nawet na tle własnych sprzętów. Raczej nie czeka nas bliska premiera, ale kto wie. Gogle Valve Index będą wysyłane pod koniec wakacji, więc są prawdopodobnie najbliższą konkurencją. A może HTC mocno się pospieszy i headset HTC Vive Cosmos zawita do sklepów szybciej niż myślimy i wyprzedzi produkt Valve, albo chociaż zostanie wydany w podobnym terminie?

1