aktualności

Epic Games przejął Houseparty

7
12 czerwca 2019, 20:24 Adrian Kotowski

Zaskakująca transakcja. Przejęcia w branży gier to już codzienność, co doskonale pokazują choćby ostatnie działania Microsoftu. Epic Games nie chce być w tym temacie gorszy i po wzięciu pod swoje skrzydła studia Psyonix ogłosił kolejny zakup. Tym jednak razem nie chodzi o zespół deweloperów gier, a o przedsiębiorstwo posiadające produkty, które w przyszłości mogą rozbudować platformę dla graczy.

Znienawidzony przez dużą część pecetowych graczy Epic Games nie zamierza odpuszczać i chce dalej rozwijać swoją platformę sprzedaży gier. Niewykluczone, że przejęcie Houseparty będzie w tym bardzo pomocne, bo nabywca uzyska dostęp do bardzo istotnej rzeczy w świecie gier, a więc techniki komunikacji przez sieć. Firma ta zajmuje się rozwijaniem aplikacji do czatów wideo, dostępnej na wielu platformach, w tym iOS i Androidzie.  

Podobnie jak gra Fortnite, program przyciąga głównie nastolatków, którzy mogą dzięki niemu łatwo i bezpiecznie komunikować się ze swoimi znajomymi. Teoretycznie więc Epic może w przyszłości wykorzystać techniki nabytego podmiotu w swojej platformie growej, która jest obecnie w bardzo przeciętnym stanie. Lista elementów, których nie znajdziemy w sklepie Epic Games Store jest ogromna, a funkcje społecznościowe bardzo ograniczone. Houseparty ma szansę to zmienić.

Epic kupuje Houseparty

Co ciekawe, sama aplikacja rozpoznawała np. czy ktoś grał w Fortnite, a także udostępniała zestaw prostych gier. Tym samym jej twórcy już wcześniej zainteresowali się lukratywnym rynkiem, na którym Epic czuje się jak ryba w wodzie. Niewykluczone również, że technika oferowana przez Houseparty zostanie w jakiś sposób zintegrowana z narzędziami silnika Unreal Engine. Na weryfikację tych przypuszczeń trzeba niestety trochę poczekać. Istotne jest to, że Houseparty ma nadal działać na tych samych zasadach co wcześniej – użytkownicy nie muszą się martwić o posiadanie konta Epic Games, czy przekazywanie tej firmie jakichkolwiek informacji.

Epic się rozwija i raczej całkiem sensownie inwestuje swoje pieniądze, których dopływ szybko się nie skończy, bo Fortnite nadal bije rekordy popularności. Miejmy nadzieję, że firma poprawi swoją platformę dla pecetowych graczy,  której funkcjonalność jest po prostu bardzo uboga na tle Steama. Po nadchodzącej aktualizacji tego ostatniego będzie to widać jeszcze bardziej . Dość powiedzieć, że nie mamy tam nawet koszyka produktów, co jak na sklep wydaje się być zupełnie absurdalne. Poniżej możecie sprawdzić ceny gier, które jako jedne z nielicznych są rejestrowane właśnie na Epic Games Store:

Źródło: Houseparty
StaryPierdzielZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
StaryPierdziel2019.06.12, 21:04
Jak dużo kont jest tam założonych tylko i wyłącznie dla tych darmowych gier?
StaryPierdzielZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
StaryPierdziel2019.06.12, 21:05
.
Edytowane przez autora (2019.06.12, 21:06)
yendrekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
yendrek2019.06.12, 22:29
StaryPierdziel @ 2019.06.12 21:04  Post: 1207067
Jak dużo kont jest tam założonych tylko i wyłącznie dla tych darmowych gier?

Dużo ;) Ciekawe, jak będzie wyglądała aktywność graczy oo zakończeniu z 1 stycznia 2020 cotygodniowej darmochy.
crushZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
crush2019.06.12, 23:45
Ciekawe czy to będą rozwiązania rodem ze Switcha.
.::DOOMINIQS::.Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
.::DOOMINIQS::.2019.06.13, 08:21
Ja tam miałem konto zanim to było znienawidzone dla darmowego Unreala Tournamenta.. moim zdanem możemy na tym tylko skorzystać.
SiderionZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Siderion2019.06.13, 08:31
.::DOOMINIQS::. @ 2019.06.13 08:21  Post: 1207098
Ja tam miałem konto zanim to było znienawidzone dla darmowego Unreala Tournamenta.. moim zdanem możemy na tym tylko skorzystać.


Też zainstalowałem kiedyś Epic Launcher (który zmienił się w EGS) żeby przetestować nowego UT (szkoda, że poszedł na boczny tor), później dawali jeszcze darmowego Shadow Complex. Ogólnie to na razie mam tam tylko to co za darmo dali, ciekawe czy i kiedy uda im się mnie przekonać do jakiegoś zakupu.
alexbeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
alexbe2019.06.13, 14:08
Czyli co, na domówki potrzeba będzie licencji od epica????
Zaloguj się, by móc komentować
1