aktualności

Asus ROG Phone 2 dostanie ekran o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz

0 12 czerwca 2019, 15:51 Bartosz Czechowicz

Sprzęt dla graczy. Rynek tzw. gamingowych telefonów wydaje się bardzo rosnąć od ostatnich kilku lat. Tego typu konstrukcje zapowiedziały nie tylko mniej znane w branży smartfonów marki pokroju Asusa czy Razera, ale także tacy giganci jak Huawei czy Xiaomi. Czy jednak takie urządzenia faktycznie mają rację bytu?

Obecnie trudno odpowiedzieć na to pytanie, jednak spory potencjał w tym segmencie rynku na pewno widzi Asus. Firma przygotowuje się do premiery swojego kolejnego smartfona dla graczy, modelu ROG Phone 2, i właśnie ujawniła kilka nowych informacji na jego temat. Tajwańczycy postanowili, że w pracach nad urządzeniem pomoże im Tencent Games. Przedsiębiorstwo ma zająć się kwestią optymalizacji oprogramowania tak, żeby gry na tym telefonie oferowały jeszcze większą immersję. Niestety, obecnie nie wiadomo, na czym dokładnie ma to polegać. Wiadomo za to, że ROG Phone 2 dostanie ekran o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Tym samym będzie to trzeci komercyjnie dostępny telefon z takim panelem (poprzednie dwa to Razer Phone i Razer Phone 2).

Pozostała część specyfikacji technicznej? Asus najpewniej zdecydował się na Snapdragona 855, 12 GB RAM-u i podświetlenie LED. Jeśli zaś chodzi o datę premiery, to urządzenie ma zadebiutować w lipcu. Jego cena nie jest jeszcze znana, chociaż raczej nie ma co oczekiwać, że będzie on tańszy od pierwszego ROG Phone'a.

Źródło: gsmarena
1