aktualności

Targi E3 2019: Wiedźmin 3 na Nintendo Switch jest już faktem, a nie tylko plotką

2
12 czerwca 2019, 11:50 Jan Domański

Już od dłuższego czasu krążą plotki o ewentualnym wydaniu Wiedźmina 3 na przenośną konsolę Nintendo Switch. Niedawno informowaliśmy o jednej, ale nie na stronie PCLab, tylko na Twitterze (zapraszamy do zajrzenia na nasz profil), bo nie uznawaliśmy takiego obrotu spraw za wystarczająco prawdopodobny. Jednak Nintendo podczas konferencji na E3 zapowiedziało przygody Geralta w mobilnej odsłonie. To co dla wielu było tylko płonnymi nadziejami i sianiem plotek, teraz stało się faktem.

Jednak obecność CD Projekt RED na E3 nie ograniczyła się do Cyberpunka 2077 (który ma dostać wsparcie dla ray tracingu). Myśleliśmy, że wspomnienie w ramach ciekawostki o stylizowanej na samuraja figurce Geralta będącej w przedsprzedaży (informację umieściliśmy w pierwszym wpisie E3 2019 o Cyberpunku), będzie jedyną drogą powiązania Wiedźmina z naszymi wiadomościami z tegorocznych targów E3. Może w ten sposób CD Projekt bardzo subtelnie dawał do zrozumienia, że Geralt będzie miał wkrótce związki z Japonią? W końcu Nintendo Switch to konsola z kraju kwitnącej wiśni.

Tak czy inaczej stało się. Nie podano konkretnej daty premiery, jedynie rok 2019, więc gra powinna ukazać się w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Wiedźmin 3 na Nintendo Switch będzie miał zawartość taką jak edycja GOTY (Game of the Year Edition), czyli nie tylko podstawowe przygody, ale też oba fabularne dodatki (Serca z kamienia oraz Krew i wino). Wersja ta została nazwana The Witcher 3: Wild Hunt - Complete Edition.

Wiemy, że zawartość nie zostanie nijak przycięta względem oryginału z komputerów i konsol stacjonarnych, ale widać że grafika przeszła mocną ewolucję w stronę optymalizacji dla Nintendo Switch. Złożoność świata, jakoś oprawy wizualnej i cały ogrom produkcji zapalał nam wcześniej czerwoną lampkę, kiedy tylko słyszeliśmy o plotkach jakoby gra miała ukazać się na Switcha. W końcu porty złożonych produkcji ze stacjonarnych odpowiedników dla konsoli Nintendo przysparzają problemów i nie wszystkie wykonane są wzorowo. Miejmy nadzieję, że przenośny Wiedźmin 3 będzie utrzymywał płynną animację i wysoki poziom wykonania.

W screenach i na materiale wideo Nintendo wraz z CD Projekt RED pokazują jak tytuł będzie wyglądał w takim wydaniu. Bez większego przypatrywania się można dostrzec spore obniżenie jakości grafiki. Modele są mniej szczegółowe, tekstury mają mniejszą rozdzielczość, a efekty przycięto. Pamiętajmy jednak, że to tylko Switch, więc takie zabiegi są nieuniknione, a sam Wiedźmin 3 mimo pięknej oprawy ma przede wszystkim świetne wartości wykreowanego świata, gameplayu, fabularne czy niepowtarzalny klimat. Już niedługo będziemy mogli znów zagłębić się w to uniwersum, ale niekoniecznie przywiązani do fotela czy sofy, ale nawet wygodnie w podróży (dotychczasowe rozwiązanie z laptopem na kolanach i gamepadem w ręku podczas jazdy pociągiem prezentuje się mniej ciekawie niż bardziej pasujący do sytuacji trzymany w dłoniach Switch, a i czas pracy na baterii będzie łaskawszy dla graczy).

Źródło: prasowe
xoloxZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
xolox2019.06.12, 12:08
GOTY za 50zł ? hmm...
freq86Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
freq862019.06.12, 15:10
I tak świetnie wygląda.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1