aktualności

Czy SYSmark 2002 preferuje Pentium 4?

9 września 2002, 05:33 Pawel Pilarczyk
Kilka dni temu firma AMD opublikowała dokument, z którego wynika, że SYSmark 2002 został celowo zoptymalizowany tak, by zawsze wygrywał w nim Pentium 4 z Athlonem XP. Według tego dokumentu wynika, że w stosunku do poprzedniej wersji programu, 2001, usunięto te testy, w których Athlon wypada bardzo dobrze, a z kolei P4 - tak sobie. Z kolei programy, w których procesor Intela uzyskuje świetne wyniki, są powtarzane podczas testu parokrotnie, więc mają większą wagę niż inne. Szczególnie tyczy się to filtrów w Photoshopie, ponoć w SYSmarku 2002 zostawiono właśnie tylko te filtry, w których Pentium 4 wygrywa z Athlonem, a zrezygnowano z tych, w których procesor AMD był wydajniejszy.


Czy zarzuty stawiane przez AMD SYSmarkowi są prawdziwe? Ciężko stwierdzić. Już raz firma AMD twierdziła, że SYSmark oszukuje, bowiem jeden z jego komponentów, Windows Media Encoder, nie wykorzystuje instrukcji SSE procesorów Athlon XP. Przez to P4, który jest w pełni obsługiwany przez WME, uzyskiwał lepsze wyniki. Oczywiście ten akurat zarzut jest zupełnie bezpodstawny, bowiem fakt, iż w WME nie było stosownych optymalizacji, nie był winą firmy BAPCo (producenta SYSmarka), a samego Microsoftu, który nie zawarł stosownych optymalizacji w kodzie Media Encodera.

Tym razem jednak dokument opublikowany przez AMD wygląda dużo poważniej. Co na to BAPCo? A Intel? Jeszcze nie wiemy. Mamy znajomych w obu firmach, spróbujemy się z nimi skontaktoć i poprosić o komentarz, który oczywiście opublikujemy na PCLab.pl.

Opisywany dokument w formacie PDF można pobrać od nas, dział Pliki -> Inne.
*Konto usunięte*2002.09.09, 09:17
Ktoś komuś pewnie posmarował? W zbieg okoliczności raczej nie wierzę. Jeśli nie było typowego smarowania to na pewno kilka wartościowych gadżetów i wystawna kolacja.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1