aktualności

Intel przejmuje Barefoot Networks

3 11 czerwca 2019, 18:06 Adrian Kotowski

Niebiescy znowu na zakupach. Przejęcia w branży IT mają często poważny wpływ na rynek i wydaje się, że z najnowszą transakcją dotyczącą Intela jest podobnie. Podmiot kupił firmę Barefoot Networks, by w ten sposób poprawić swoją pozycję w segmencie sieciowym, chmurowym i centrów danych.

Ogłoszony właśnie zakup Intela pokazuje dokładnie priorytety firmy – nie są nimi desktopy, czy sprzęt mobilny, a rynek korporacyjny, który wymaga niezwykle szybkich i wyspecjalizowanych rozwiązań dotyczących łączności. Przejmowany Barefoot Networks takie techniki posiada, bo jest jednym z bardziej znanych producentów przełączników ethernetowych i przeznaczonego do ich obsługi oprogramowania.

Zakupiony podmiot udostępni Intelowi masę rozbudowanych i ważnych z punktu widzenia potencjalnych klientów technik. Chodzi m.in. o programowalne ścieżki P4, kompilatory P4, rozwiązania dotyczące telemetrii sieci oraz dopracowane sterowniki. Intel będzie mógł korzystać z portfolio produktowego, w którego skład wchodzą najszybsze przełączniki Tofino 2, obsługujące transfer danych do 12,8 Tb/s i pozwalające m.in. na budowę dwukierunkowych, 64-portowych switchy 100 Gb/s.

Dla niebieskich zakup był ważny, by wyjść ponad możliwości swojej serii Intel Ethernet 800. Po kupnie Mellanoksa przez Nvidię i SolarFlare pzez Xilinksa, odpowiedź niebieskich jest więc silna i pokazuje, że podmiot na pewno nie zamierza się poddawać. Warto przy okazji wspomnieć o tym, że z wymienionych układów Tofino 2 korzysta w swojej infrastrukturze Facebook. Intel prowadził już wcześniej rozmowy z tym podmiotem, dotyczące dostaw układów korzystających z fotoniki krzemowej do centrów danych. Po kupnie Barefoot będzie miał jeszcze lepszą pozycję w rozmowach.

Z perspektywy zwykłych użytkowników komputerów przejęcie raczej niewiele zmieni. Co prawda, korzystamy z usług podmiotów, które używają superszybkich przełączników ethernetowych, ale sami ich nie kupujemy. Wielu z nas nie ma nawet zwykłego switcha, czy bardziej rozbudowanego routera, więc trudno się temu dziwić. Poniżej możecie sprawdzić kilka naszych propozycji sprzętu sieciowego, popularnego wśród klientów w naszym kraju:

Źródło: Intel
RyzenZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Ryzen2019.06.11, 20:25
-3#1
Niech sobie lepiej kupią kurs marketingu, bo ostatnio to jedno wielkie pasmo wtopek.
doryinfgZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
doryinfg2019.06.12, 04:49
Kolejna firma co pójdzie na dno czeluści pod skrzydłami Intel będzie jak z tb
Edytowane przez autora (2019.06.12, 07:39)
AbdulahZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Abdulah2019.06.12, 10:10
Przez chwilę zastanawiałem się co to jest ten 'przełącznik ethernetowy'.
Zaloguj się, by móc komentować
1