aktualności

SteelSeries Arctis 1 - prezentacja zestawu słuchawkowego dla graczy

1 11 czerwca 2019, 14:24 Adrian Kotowski

Wygodne słuchawki to dla wielu graczy jeden z kluczowych elementów ich zestawu do gier, szczególnie gdy są fanami rozgrywki wieloosobowej. SteelSeries postanowił przygotować urządzenie, które sprosta wymaganiom nawet dość wybrednych klientów, ale nie będzie przy tym zbyt drogie. W ten sposób powstał zestaw Arctis 1, którego specyfikację i cechy poznacie z dalszej części newsa.

SteelSeries Arctis 1 to nowy członek rodziny Arctis, który bazuje dokładnie na tych samych przetwornikach co jego starsi bracia. Zestaw słuchawkowy oferuje całkiem duże nauszniki i regulowany pałąk ze stalowym wzmocnieniem. Dzięki temu sprzęt ma być wygodny podczas noszenia, a także bardzo trwały i odporny na uszkodzenia. Urządzenie oferuje kilka przydatnych rozwiązań, jak choćby pokrętło regulacji głośności czy przełącznik do wyciszenia mikrofonu.

SteelSeries Arctis 1

Ten ostatni jest odpinany i to właśnie ten element wyróżnia Arctis 1 na tle innych modeli z tej serii, w których pałąk mikrofonu chowamy po prostu w obudowie. Nie odepniemy za to gumowego przewodu audio, który został zamontowany na stałe. Jego długość wynosi 3 m, więc raczej nie powinno być problemów z korzystaniem ze sprzętu podpiętego do PC, czy konsol.

SteelSeries Arctis 1

Co do specyfikacji słuchawek, to pasmo przenoszenia wynosi od 20 Hz do 20 kHz, czułość to 100 dB, a impedancja jest na poziomie 32 Ω. Jeśli zaś chodzi o mikrofon, to tutaj parametry prezentują się odpowiednio: 100 Hz do 100 kHz i -38 dB. Urządzenie obsługuje technikę redukcji szumów ClearCast i jest certyfikowane jako w pełni zgodne z Discordem. SteelSeries Arctis 1 można już zamawiać na stronie producenta, gdzie sprzęt wyceniono na 255 zł.

SteelSeries Arctis 1

Jak na słuchawki dla graczy nie jest to kwota zbyt wysoka, szczególnie patrząc przez pryzmat innych modeli z serii Arctis. Za flagowy model Arctis Pro Wireless trzeba zapłacić aż 1399 zł. Z drugiej strony, za podobne pieniądze co opisywana konstrukcja można w Polsce bez problemu nabyć wyższy w hierarchii model Arctis 3, który według zaleceń producenta powinien kosztować 425 zł. Można więc sądzić, że rynkowa cena Arctis 1 będzie niższa niż wspomniana wyżej. Poniżej możecie sprawdzić ceny innych słuchawek z rodziny Arctis, dostępnych w polskich sklepach:

Źródło: prasowe
zakiusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
zakius2019.06.11, 15:54
podobają mi się znacznie bardziej od moich trójek, no ale nie będę teraz wymieniać, bez przesady
Zaloguj się, by móc komentować
1