aktualności

Microsoft przejmuje studio Double Fine

5
10 czerwca 2019, 16:19 Bartosz Czechowicz

Gigant z Redmond ma niezłego asa w rękawie. Microsoft, podczas trwających właśnie targów E3 2019, ujawnił, że przejął założone przez Tima Schafera studio Double Fine. To ten sam deweloper, który dał nam takie tytuły jak Psychonauts czy Brutal Legend. Teraz producent dołącza do zespołu Xbox Games Studios.

Na tym nie koniec niespodzianek, ponieważ Microsoft zdecydował, że przy okazji pokaże nam nowy zwiastun Psychonauts 2, które, dla wielu osób, jest jedną z bardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat. Oryginał zadebiutował w 2005 roku i był rozbudowaną grą platformą, w której wcielaliśmy się w młodego uczestnika letniego obozu dla osób obdarzonych zdolnościami paranormalnymi. Raz, bo o nim mowa, przemierzał fantazyjne światy wykreowane w umysłach NPC-ów, walcząc z różnego rodzaju przeciwnikami i rozwiązując zagadki. Co ciekawe, sam tytuł dało się ukończyć na wiele sposobów.

Psychonauts 2 ma ukazać się na trzy wiodące platformy, czyli komputery klasy PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Gra, od dnia premiery, będzie dostępna w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Jego ceny możecie sprawdzić tutaj. Jeśli zaś chodzi o mechanikę rozgrywki, to kontynuacja najpewniej będzie podobna do pierwowzoru.

Źródło: wccftech
taithZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
taith2019.06.10, 16:50
Mam mieszane uczucia.
Double fine jest bardzo fajnym studiem które miało zawsze dosyć kiepskie przychody. Wydawali gry na Linuxa i mam obawę że przestaną po przejęciu. Ale, jeśli to nie nastąpi i będą mogli niezależnie wydawać gry na wszystkie platformy bez nacisku na ekskluzywność i wizję gry to nie mam nic przeciwko.
Chodziły ostatni plotki że MS wybrał się na zakupy, pytali się ludzi co chcą stworzyć, deweloper powiedział w ramach jakiego budżetu, odpowiedzieli że budżet nie ma żadnego znaczenia.
Edytowane przez autora (2019.06.10, 16:51)
ZdzisiuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Zdzisiu2019.06.10, 22:16
To raczej złe wieści. Przykrosoft raczej nie pozwoli na Brutal Legend 2 :(
AeromiśZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Aeromiś2019.06.10, 22:53
Psychonauts i Brutal Legend to znakomite gry, w które spokojnie można grać i dziś. Gry robione ewidentnie z sercem i właśnie z całego serca życzę Double Fine, aby ta współpraca wyszła im na dobre, bo takich producentów ta branża potrzebuje.
doryinfgZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
doryinfg2019.06.11, 06:40
-1#4
Za rok usłyszymy studio Double Fine upada czego się tknie M$ zaraz w pył obraca się
darnailZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
darnail2019.06.11, 09:55
Taaak,
- GitHub obrócił się w pył? Nie. A ileż to było lamentu że to koniec a tu w dodatku dodali prywatne repozytoria za DARMO.
- Linkedin - nie.
..
Zaloguj się, by móc komentować
1