Wychodzi na to, że teraz już każda firma musi mieć własny zestaw pamięci RAM. Do grupy producentów tego typu urządzeń dołączył właśnie Thermaltake, który zaprezentował swoje pierwsze moduły ToughRAM RGB. Lubicie podświetlenie LED i nietuzinkowy wygląd? Jeśli tak, to nowy sprzęt może Was zaciekawić.
Wejście na rynek pamięci RAM przez Thermaltake’a nie jest niczym zaskakującym, bo podobnie postąpiły w ostatnim czasie też inne duże marki powiązane z rynkiem PC i oferujące sprzęt dla graczy. Trwa moda na podzespoły oferujące różnego rodzaju systemy podświetlenia, na których można nieźle zarobić. Dzięki temu dla modułów ToughRAM RGB z pewnością znajdzie się miejsce na rynku, choć same zestawy nie są jakieś szczególnie oszałamiające pod względem specyfikacji.
Producent przygotował trzy pakiety, z których każdy jest złożony z dwóch kości 8 GB (zestawy 16 GB) i oferuje taktowanie od 3000 MHz do 3600 MHz. Opóźnienia są raczej standardowe, co wskazuje, że bardziej postawiono na wygląd niż wydajność. Specyfikacja zestawów prezentuje się na stępująco:
- ToughRAM RGB 2x 8 GB DDR4-3000, CL16-18-18-18, 1,35 V,
- ToughRAM RGB 2x 8 GB DDR4-3200, CL16-18-18-18, 1,35 V,
- ToughRAM RGB 2x 8 GB DDR4-3600, CL18-22-22-42, 1,35 V.
Ceny produktów nie są znane. Wiemy natomiast, że poza edycjami z podświetleniem do sprzedaży trafią również modele bez diod, które najpewniej będą tańsze.
Trzeba zauważyć, że cena pamięci RAM cały czas spada, podobnie zresztą jak nośników SSD, więc budowa nowego komputera lub rozbudowa obecnie posiadanej jednostki jest dużo łatwiejsza niż jeszcze kilka miesięcy temu. Nie brakuje produktów właściwie z każdego segmentu, od modeli przystępnych cenowo, do najdroższych konstrukcji, bazujących na nieprodukowanych już kościach B-Die. Niżej znajdziecie kilka propozycji popularnych zestawów 16 GB, które powinny sprawdzić się w przypadku większości użytkowników:
- Kingston HyperX Predator 16 GB DDR4-3200 CL16,
- G.SKILL Aegis 16 GB DDR4-3000 CL16,
- Corsair Vengeance LPX DDR4-3000 CL16.
Tylko inżynierowie po gimnazjum projektują LEDy które się grzeją. Dla LED wystarczy 10mW żeby promieniowały dostateczną ilość światła.