aktualności

Xbox Game Pass oficjalnie zapowiedziany na PC

5
30 maja 2019, 17:19 Adrian Kotowski

Stało się to, co wszyscy przewidywali. Od wprowadzenia konsolowej wersji abonamentu Xbox Game Pass w sieci krążyły plotki o wersji usługi dostępnej na PC. Dzisiaj Microsoft oficjalnie zapowiedział jej uruchomienie, podając też kilka innych wiadomości istotnych z perspektywy komputerowych graczy.

Pecetowa wersja Xbox Game Pass została po raz pierwszy ujawniona pod koniec października ubiegłego roku, kiedy to o wprowadzeniu tego wariantu wspomniał Satya Nadella, CEO Microsoftu. Dopiero jednak dzisiaj firma wystosowała w tej sprawie oficjalny komunikat, w którym podano kilka najistotniejszych informacji. W ramach usługi gracze otrzymają dostęp do ponad 100 gier, które będą mogli odpalić na systemie Windows 10. Tytułu mają dostarczyć największe studia, w tym choćby Bethesda, Deep Silver, Devolver Digital, Paradox Interactive i SEGA.

Xbox Game Pass

Microsoft zapewnia, że biblioteka gier będzie co miesiąc aktualizowana, dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w przypadku Xbox Game Pass na konsolach. Subskrybenci będą mogli również skorzystać ze zniżki na poziomie 20 procent na zakup gier dostępnych w usłudze oraz 10-procentowego rabatu na dodatki i rozszerzenia. Co ważne, na ten moment firma z Redmond nie podała, czy i ewentualnie jakie będą różnice w zestawach gier między PC i konsolami.

Microsoft: chcemy by Xbox Game Pass trafił na wszystkie urządzenia

Szczegóły na temat pecetowej wersji Xbox Game Pass poznamy na konferencji Microsoftu na targach E3. Wydarzenie to jest zaplanowane na 9 czerwca tego roku, na godzinę 22:00, i oczywiście będzie transmitowane w sieci. Z perspektywy użytkowników komputerów z Windows 10 udostępnienie tak ciekawej usługi jak XGP jest naprawdę ważną wiadomością. Za stosunkowo nieduże pieniądze będziemy mogli zagrać w masę gier, ale to przede wszystkim od ich jakości zależeć będzie, czy subskrypcja będzie dla graczy opłacalna. 

Jeśli wolicie korzystać z Xboksa One, to subskrypcję możecie nabyć już teraz. Sądzimy, że pod względem kosztów wersja pecetowa nie będzie się raczej różnić od edycji konsolowej. Ta ostatnia jest obecnie dostępna w kilku różnych wariantach, których ceny możecie sprawdzić poniżej:

Źródło: prasowe
SmallTownBoyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SmallTownBoy2019.06.02, 09:21
-3#1
Jako ,,fan' Microsoftu, osobiście jestem bardzo zawiedziony tymi wieściami. Game pass powinien być jeden, po prostu Microsoft zawalił sprawę idei Xbox Play Anywhere na PC i teraz próbują się jakoś odbić od dna na rynku PC. Pytam się co z grami których miało być dużo i miały działać na obu platformach? A guzik! Zamiast tego będzie game pass pc edition z kilkoma dobrymi grami.
Jeszcze brakuje tylko tego żeby projekt xCloud wymagał oplacania następnego abonamentu za granie w chmurze. Oby tak nie było. Liczę na to, że jeżeli mam kopie cyfrowe odpalę je w usłudze xCloud bez dodatkowych abonamentów. Obym się nie przeliczył :P 9 czerwca się dowiemy na e3.
luki89plZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
luki89pl2019.06.02, 16:01
Bardzo fajne podejście
PawelP7Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
PawelP72019.06.03, 06:51
God of War będzie?
BartesZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Bartes2019.06.03, 15:59
Gdzie się w tym nowym 'interfejsie' zgłasza błędy? Linki do cen Game Passów są martwe.
prystek@Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
prystek@2019.06.03, 19:15
4 godziny pozniej linki dalej martwe - a wy bierzecie sie za layout strony jak linkow nie potraficie poprawic- amatorka
Zaloguj się, by móc komentować
1