aktualności

Wiosenne Porządki na Steamie - Valve chce walczyć z Waszą "kupką wstydu"

1
25 maja 2019, 11:35 Adrian Kotowski

Niecodzienna inicjatywa właścicieli platformy. Valve przygotowało akcję o nazwie Wiosenne Porządki, która ma zachęcić graczy do odkurzenia ich biblioteki i zagrania w posiadane gry. Pomóc mają w tym codzienne zadania, za których wykonanie otrzymamy unikalną odznakę profilu.

Przyzwyczailiśmy się, że w zasadzie wszystkie organizowane na Steamie wydarzenia mają związek z wyprzedażami, a co za tym idzie - mają zachęcić nas do wydawania pieniędzy. Z Wiosennymi Porządkami jest inaczej, czym Valve z pewnością bardzo miło zaskoczyło. Firma chce, by gracze w końcu ruszyli swoje tzw. „kupki wstydu”, czyli listy kupionych tytułów, w które nigdy nie zagrali lub odpalili je na krótko i już do nich nie wrócili.

Wiosenne Porządki na Steamie

W czasie trwania wydarzenia, które zakończy się 28 maja o godzinie 19:00, gracze będą mogli wykonywać przygotowane przez Valve zadania. Platforma sugeruje, w jakie posiadane przez Was tytuły powinniście zagrać. Możemy otrzymać trofeum za odpalenie gry kupionej w ciągu ostatnich 6 miesięcy, czy uruchomienie produkcji, którą jako pierwszą dodaliśmy do konta. Przy okazji Wiosennych Porządków udostępniono na weekend możliwość bezpłatnej gry w aż siedem niezłych produkcji:

  • Dead by Daylight,
  • Endless Space 2 (sprawdź cenę gry),
  • Grim Dawn,
  • Don’t Starve Together,
  • Black Desert Online Remastered,
  • Assetto Corsa,
  • Left 4 Dead 2.

Trzeba przyznać, że tego typu inicjatywa jest ciekawa i jak na Steama zaskakująca, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Miejmy nadzieję, że nie będzie to jednorazowa atrakcja i w przyszłości pojawią się podobne, tematyczne wydarzenia.

Źródło: Steam
Rybaczek KoziołkaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rybaczek Koziołka2019.05.28, 08:33
dobrze by było aby valve obniżyło prowizję zdzieraną z twórców.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1