aktualności

Dostawy monitorów dla graczy przekroczyły w 2018 roku 5,4 mln sztuk

1
24 maja 2019, 19:26 Adrian Kotowski

MSI liderem wzrostu w tym segmencie. WitsView, segment firmy TrendForce, zajmujący się badaniem rynku wyświetlaczy, udostępnił raport na temat sprzedaży monitorów dla graczy w 2018 roku. Z jego treści dowiadujemy się, że popularność tego typu produktów rośnie w ogromnym tempie, a najbliższe lata będą dla firm czasem prawdziwych żniw.

W raporcie czytamy, że dostawy monitorów dla graczy w 2018 roku wyniosły 5,4 mln sztuk, czyli o 112 procent więcej niż w 2017 roku. Co istotne, do tej puli zalicza się tylko wyświetlacze, których częstotliwość odświeżania wynosi co najmniej 100 Hz, co z miejsca eliminuje wiele tanich konstrukcji, określanych często jako „gamingowe”. Liderem rynku urządzeń pozostał Asus, który nieznacznie wyprzedza Acera.

Na trzecie miejsce wskoczył natomiast Samsung, w którego portfolio aż 98 procent monitorów dla graczy wyposażonych jest w zakrzywione ekrany. Zaraz z nim znalazł się AOC i należący do niego Philips, którzy pokazali naprawdę interesujący zestaw produktów. Największym wygranym zdaje się być jednak MSI, które choć zajęło dopiero 5. miejsce, to było firmą mogącą pochwalić się największym rocznym wzrostem dostaw. Przedsiębiorstwo zajęło dodatkowo drugie miejsce, zaraz z Samsungiem, pod względem procentowego udziału monitorów z zakrzywionym ekranem w całej ofercie wyświetlaczy firmy. Tutaj wynik miał przekroczyć 60 procent.

Lista największych dostawców monitorów dla graczy w 2018 roku:

  1. Asus,
  2. Acer,
  3. Samsung,
  4. AOC/Philips,
  5. MSI.

Według WitsView do końca tego roku na rynek zostanie dostarczonych 7,9 mln monitorów dla graczy, czyli o 46 procent więcej niż w 2018 roku. Zdaniem analityków o dominację w tym segmencie powalczą Asus, Acer i AOC. Pierwszy podmiot chce utrzymać swoją przewagę, rozszerzając swoje linie produkcyjne wyświetlaczy. Acer ma natomiast jeszcze mocniej rozwijać portfolio ekranów o bardzo wysokiej rozdzielczości, obsługujących HDR. AOC/Philips ma natomiast powiększyć liczbę monitorów z zakrzywionym ekranem i poprawić dostępność swoich konstrukcji w Chinach. 

Sprawdź ranking najpopularniejszych monitorów dostępnych w Polsce

Źródło: TrendForce
zskkZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
zskk2019.05.24, 20:25
macie tryb nocny... ale co z tego jak obrazki dają po gałach... chociaż jakaś ramka z płynnym przejściem czy cokolwiek... jakieś cssowe przyciemnienie z hover-onem aby rozjaśnić.
Edytowane przez autora (2019.05.24, 20:25)
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1