aktualności

Microsoft udostępnił nowy Xbox Game Bar w Windows 10 z integracją Spotify

1
24 maja 2019, 17:01 Adrian Kotowski

Pasek gry doczekał się kilku ważnych usprawnień. Wraz z najnowszą aktualizacją Windowsa 10 Microsoft udostępnił najświeższą wersję aplikacji Xbox Game Bar, która oferuje wiele nowości, w tym integrację ze Spotify.

O planach usprawnienia paska gier informowaliśmy Was już jakiś czas temu, teraz firma z Redmond postanowiła spełnić swoje zapowiedzi. Najnowsza wersja oprogramowania jest dużo bardziej rozbudowana niż poprzednia. Nakładka doczekała się masy opcji, pozwalających dostosować jej funkcje, a także choćby zmienić położenie i/lub widoczność dostępnych paneli.

Użytkownik ma dostęp do standardowych funkcji nagrywania wideo i robienia zrzutów obrazu z gier, może w łatwy sposób dostosować głośność rożnych urządzeń audio, a także na żywo podglądać wykresy wydajności. Do tego dochodzi też opcja modyfikacji i udostępniania treści (w tym tworzenia memów) i czat, pozwalający na komunikację z naszymi znajomymi zalogowanymi do sieci Xbox Live.

Dla wielu osób najważniejszą nowością będzie natomiast integracja Xbox Game Bar z aplikacją Spotify. Wystarczy w ustawieniach dodać jej widget i połączyć nasze konta, by móc w łatwy sposób sterować odtwarzaczem audio podczas rozgrywki. Podobne rozwiązanie jest już zresztą od dłuższego czasu dostępne na konsoli Xbox One (jej ceny sprawdzicie tutaj). 

Źródło: Xbox Wire
Lone_WolfZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Lone_Wolf2019.05.24, 22:55
Pasek do tej pory był i tak dość fajnym dodatkiem, bo pozwalał podczas gry indywidualnie zarządzać głośnością programów działających w tle. Podpięcie Spotify to całkiem przyjemne ulepszenie. Ciekawe kiedy to zepsują :)
Zaloguj się, by móc komentować
1