aktualności

Jalopy za darmo na Humble Bundle

3
24 maja 2019, 07:58 Jan Domański

Humble Bundle dość często oferuje na krótki czas darmowe gry. Od wczorajszego wieczora (mamy czas tylko do sobotniego wczesnego wieczora) na stronie projektu można stać się posiadaczem kopii gry Jalopy zupełnie za darmo. Wystarczy tylko zasubskrybować newsletter Humble Bundle.

Jalopy to stworzony przez białoruskie Minskworks i wydany przez Excalibur Games bardzo nietypowy symulator. Jest połączeniem jazdy samochodem (nie chodzi o użycie słowa „wyścigi”) i gry przygodowej. Zanim zacznie się cokolwiek mówić o mechanice i fabule, na pierwszy plan wysuwa się nietypowa oprawa graficzna, która jest niewątpliwym elementem przyciągania do owej produkcji.

Naszym wehikułem będzie Laika 601 Deluxe, którego to modelu próżno szukać w realnym świecie, ale widać na pierwszy rzut oka, że projekt pojazdu jest mocno wzorowany na trabancie. Zaraz po upadku żelaznej kurtyny przemierzamy kraje byłego bloku wschodniego i robimy w nich mniej bądź bardziej szemrane interesy, aby się szybko wzbogacić i przewieźć z jednego miejsca na globie, gdzie można coś kupić stosunkowo tanio, w inne.

Świat gry jest proceduralnie generowany i rozległy. Czuć w nim ducha byłych komunistycznych państw, zaraz po ich wyzwoleniu się spod sowieckich wspływów, ale nie mamy do czynienia (podobnie jak w przypadku samochodu) z żadnym rzeczywistym rejonem.

Nasz pojazd to na początku istny gruchot, dopiero w trakcie gry możemy usprawnić jego działanie. Pod względem mechaniki mowa o symulatorze i nie chodzi tu może o samą mechanikę jazdy, co o konieczność tankowania, dbania o opony, wagę zabranego ładunku i tak dalej. Dobrze mieć ze sobą zapasowe części, szczególnie że samochód do najbardziej zadbanych nie należy.

Sprawdź aktualny ranking najlepszych gier

Aby zgarnąć Jalopy wystarczy dokonać transakcji w sklepie Humble Store uprzednio zapisując się do newslettera Humble Bundle. Dostaniemy wtedy naszą darmową kopię gry. Niestety tylko instalatory do ściągnięcia, nie klucz Steam. Ale żeby nie było tak źle, to wraz z niesteamowym wydaniem, otrzymujemy kupon dzięki któremu kupimy Jalopy w wersji na Steam za jednego dolara. W regularnej sprzedaży na Steam tytuł kosztuje 53,99 PLN, więc to świetna oferta.

Źródło: Humble Bundle
gambiterwstgZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
gambiterwstg2019.05.24, 19:57
bo to gra fajna taka stara nie za nowa
tomangeloZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
tomangelo2019.05.24, 22:36
Jednak dobrze że to nie ładuje się do biblioteki Steama. Borze szumiący, gra wyglądająca i działająca jak eksperymentalny projekt znudzonego gimnazjalisty wykodzona w pierwszym lepszym darmowym silniku metodą prób i błędów w cenie pełnoprawnej gry.
Rybaczek KoziołkaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rybaczek Koziołka2019.05.28, 09:21
nie wiem co to jest Borze , to chyba jakaś odmiana borówki, z wymiana r na rz :)

a tak na serio, jakaś dziwaczna ta gra. coś dla koneserów.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1