aktualności

Huawei chce nawiązać współpracę z Aptoide, żeby mieć jakąś alternatywę dla sklepu Google Play

1 23 maja 2019, 13:58 Bartosz Czechowicz

Problemów firmy ciąg dalszy. Huawei kilka dni temu zostało wpisane przez Stany Zjednoczone na tzw. czarną listę handlową. Oznacza to, że amerykańskie przedsiębiorstwa nie będą mogły sprzedawać producentowi zarówno fizycznych towarów, jak i różnego rodzaju technologii. To ogromny problem dla marki, która jest w gronie trzech największych dostawców smartfonów na świecie.

Blokada została wprawdzie częściowo odłożona w czasie do 19 sierpnia, jednak po tym czasie Huawei nie będzie mogło korzystać z m.in. aplikacji Google. Firma zapowiedziała, że ma praktycznie gotowy system operacyjny, który ma być w stanie zastąpić Androida, a oprogramowanie, według plotek, trafi na rynek jesienią. Co jednak z aplikacjami, które znajdziemy w sklepie Google Play? Tutaj przedsiębiorstwo podobno już także zaczęło działać. Jeśli redakcja portalu GSMArena ma rację, to producent prowadzi obecnie rozmowy z deweloperami, żeby ci udostępniali swoje programy w należącym do Chińczyków sklepie AppGallery. Zdaniem zachodniej prasy Huawei ma też negocjować z osobami prowadzącymi platformę Aptoide. To serwis, który ma ponad 900 tysięcy programów i stanowi ciekawą alternatywę dla Google Play. Kto wie, być może dojdzie tutaj do jakiejś współpracy? 

Sprawdź, ile kosztują starsze, high-endowe smartfony Huawei i Honor (ich ceny powinny teraz spadać):

Mówiąc krótko, Huawei ma ogromny problem, ale stara się go jakoś rozwiązać. O ile jednak Chińczycy powinni być w stanie poradzić sobie z kłopotami dotyczącymi oprogramowania, o tyle ciężko mi wyobrazić sobie, jak dalej będą produkować własne chipy z serii Kirin, jeśli nie mogą dalej współpracować z marką ARM?

 

Źródło: gsmarena
iD4Ru73KZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
iD4Ru73K2019.05.23, 14:38
Będą stawać na głowie, wyprodukują produkt w całości oparty o własne rozwiązania (z uwagi na patenty to się nigdy nie stanie) i na koniec nie będzie go komu sprzedać. Sklepy odmówią. Jeśli polityka USA się nie zmieni, to jest to koniec chińskiej firmy. Zostanie tylko bicie sie na własnym rynku z tona chińskiego szrotu.
Zaloguj się, by móc komentować
1