aktualności

AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.5.2 - sterowniki dostępne do pobrania

0
23 maja 2019, 12:24 Adrian Kotowski

Tym razem z optymalizacjami tylko dla jednej nowej gry. AMD udostępniło w sieci pakiet sterowników Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.5.2, którego instalacją powinni zainteresować się szczególnie fani marki Total War, którzy dzisiaj otrzymali kolejną produkcję z tej serii. Nie zabrakło też tradycyjnych poprawek błędów, choć ich lista jest raczej krótka.

AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.5.2 to nowy pakiet sterowników, który ma zapewnić najlepszą możliwą wydajność w grze Total War: Three Kingdoms (tutaj sprawdzicie jej cenę). To jedyna istotna nowość, a czerwoni niestety tym razem nie podali, jakich zmian wydajności możemy spodziewać się we wspomnianej produkcji po instalacji nowych driverów. Wiemy za to, jakie poprawki znalazły się na liście:

  • usunięto problem, przez który możliwe było zaobserwowanie migotania obrazu na konfiguracjach wielomonitorowych, podpiętych do karty Radeon VII, w sytuacji, gdy wyświetlany był tylko pulpit lub okna niektórych aplikacji,
  • Radeon WattMan pokazuje już poprawnie maksymalną temperaturę dla wszystkich GPU,
  • wskaźnik użycia GPU w nakładce wydajności Radeon nie wyświetla już błędnego komunika tu o nieobsługiwanym urządzeniu,
  • naprawiono błąd, przez który odtwarzanie materiału wideo z HDR w aplikacji Movies and TV na APU Ryzen mogło powodować pojawienie się przycięć i przekłamań graficznych.

Po czterech usprawnieniach przeszedł czas na pięć błędów.

  • strumieniowanie i wysyłanie filmów na Facebooka przez Radeon ReLive jest obecnie niedostępne,
  • możliwe pojawienie się problemów ze znikaniem z menedżera urządzeń stosowanego w laptopie Asus TUF Gaming FX505 samodzielnego układu graficznego,
  • możliwe samoczynne zawieszanie się gry World War Z po dłuższym czasie rozgrywki,
  • możliwe pojawienie się niedokładnych odczytów w nakładce wydajności i Radeon WattMan dla karty Radeon VII,
  • możliwe pojawienie się niestabilności sytemu na komputerze Acer Swift 3 z procesorem AMD Ryzen, występujące po przeprowadzeniu czystej instalacji sterowników Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.5.2.

Najnowsze sterowniki Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.5.2 dla kart graficznych AMD pobierzecie przechodząc tutaj lub korzystając z funkcji automatycznej aktualizacji Radeon Settings. Oprogramowanie jest zgodne wyłącznie z systemami Windows 7 i Windows 10 w wersjach 64-bitowych.

Źródło: AMD
1