aktualności

GRID oficjalnie zapowiedziany - GRID 2 za darmo na Steamie

2 21 maja 2019, 20:30 Adrian Kotowski

Codemasters w końcu wraca do nieco zapomnianej i zaniedbanej serii. Po pięciu latach od premiery GRID: Autosport zapowiedziano dzisiaj kolejną część znanej samochodowej marki, którą nazwano po prostu GRID. Twórcy deklarują, że tytuł będzie niezwykle dopracowany, a rozgrywka powinna sprawić frajdę zarówno „niedzielnym” graczom, jak i fanom symulatorów.

Codemasters wraca do swojej serii wyścigowej, którą odłożyło na półkę, skupiając się na produkcjach rajdowych z rodziny DiRT. Nic w tym zresztą dziwnego, bo choć Autosport został ciepło przyjęty przez media, to jednak nie był takim hitem, na jaki go kreowano. Dzięki nowej części GRID marka ma wrócić na dobre tory, w czym pomóc ma choćby Ferdnando Alonso, kierowca F1, który współpracuje z twórcami jako konsultant. Alonso pojawi się ponadto w samej grze, gdzie będzie jednym z naszych głównych przeciwników.

Nowy GRID ma trafić na rynek dokładnie 13 września tego roku i będzie dostępny na komputery osobiste (na platformie Steam) oraz konsole PlayStation 4 (tu sprawdzisz cenę) i Xbox One. W produkcji pojawi się sporo auto należących m.in. do klas GT, turystycznej, czy muscle cars. Będziemy się nimi ścigać w wielu dostępnych trybach, z których wymieniono choćby, wyścigi uliczne, wyścigi na czas, a także wyścigi z punktu do punktu. Gracz będzie miał wpływ na wygląd pojazdów, które będzie można upiększać zdobywanymi malowaniami i modyfikacjami.

Sprawdź ceny popularnych gier na PC

GRID

Codemasters zapewnia, że odpowiednio dostosuje system hamowania, by był intuicyjny, łatwy do opanowania, ale jednocześnie dawał satysfakcję podczas podczas przejazdów. Do tego dochodzi również realistycznie wyglądający model zniszczeń, mający wpływ na zachowanie pojazdu na trasie. Nowego GRID-a można już wyszukać na platformie Steam, gdzie właśnie ruszyła jego przedsprzedaż.

GRID

Przy okazji ogłoszenia Codemasters przygotowało niespodziankę dla fanów serii. Każdy użytkownik Steama może zupełnie bezpłatnie dodać do swojego konta grę GRID 2. Wystarczy przejść na kartę produktu i kliknąć widoczny tam przycisk. Co ważne, z odebraniem tytułu trzeba się spieszyć, bo promocja potrwa tylko do jutra, tj. 22 maja, do godziny 19:00.

Źródło: Codemasters
AuleZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Aule2019.05.21, 21:35
GRID 2 był niezwykle krótki mała ilość tras za to ogromna ilość DLC. Moim zdaniem 1 była lepsza.
golyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
goly2019.05.22, 07:35
oby nie zwalili sterowania jak w DiRT 2
Zaloguj się, by móc komentować
1