aktualności

Czy Samsung Galaxy Fold w ogóle wejdzie na rynek? Bądźcie spokojni

17
13 maja 2019, 13:22 Jan Domański

W sieci zaczęły się pojawiać informacje, jakoby Samsung Galaxy Fold był nie tyle opóźniony, co wręcz anulowany. Czy to kolejny zwrot sytuacji, w końcu kilka dni temu powiadamialiśmy o postępie prac. A może to tylko plotki? Na razie nie wchodząc w szczegóły wygląda na to, że temat jest naprawdę gorący. Prawie nie ma dnia, w którym nie byłoby nic słychać o składanych sprzętach.

W weekend w zagranicznych mediach, po jakimś czasie także w polskich, zaczęły się pojawiać wpisy o rzekomym anulowaniu wszystkich przedpremierowych zamówień na smartfon Samsung Galaxy Fold i całkowitym wycofaniu się Samsunga z planów wejścia tym smartfonem na rynek. Różne serwisy powoływały się na news Gordona Kellyego z Forbes.

Samsung Galaxy S10+ - sprawdź aktualne ceny

Samsung Galaxy S10 - sprawdź aktualne ceny

Samsung Galaxy S10e - sprawdź aktualne ceny

Wczytując się we wspominaną wiadomość jak i przeglądając informacje, które zamieszczamy na PClab w sprawie Folda, łatwo od razu zauważyć, że to tylko podchwycona nadinterpretacja. Jeden z zagranicznych serwisów w weekend powołując się na Forbes napisał o całkowitym anulowaniu premiery Samsunga Galaxy Fold. Różne media, w tym z kraju nad Wisłą, podchwyciły temat, widać nawet nie przeglądając dostatecznie dobrze głównego źródła, na które niefortunny wpis się powoływał.

Pierwsza lampka ostrzegawcza włącza się, kiedy spojrzymy na datę wiadomości z Forbes - 7 maja. A przecież wtedy pisaliśmy tylko o przełożeniu premiery i rozsyłaniu informacji do klientów składających preorder, że jeśli faktyczna premiera byłaby po 31 maja, to zamówienia zostaną anulowane, aby klienci się nie niecierpliwili (no chyba, że ktoś sam powiadomi Samsunga, że może poczekać dłużej, do jeszcze nieustalonej daty). I to właśnie miał na myśli autor z Forbes.

Co więcej 9 maja podaliśmy, że sam CEO Samsunga zapewniał, że prace w usunięciu technicznego problemu z nietrwałością wyświetlaczy mają się dobrze i w najbliższych dniach przedstawiciele firmy podadzą finalną datę premiery. Kto jak kto, ale CEO Samsunga chyba ma informację z pierwszej ręki.

Jak widzimy nie ma się czego bać, nawet polski rzecznik Samunga udzielił podobnej informacji jednemu z polskich serwisów, jakoby data premiery była wkrótce ogłoszona. Jeśli więc czekacie na nowy smartfon Samsunga, możecie spać spokojnie. Ten z pewnością pojawi się na rynku.

[aktualizacja 13.05.2019 14:03]
Abyście byli w pełni poinformowani, nawet nie czytając poprzednich naszych wiadomości, podsumujemy pokrótce działania z Foldem:

Pierwsza partia składanych smartfonów Samsung Galaxy Fold, która trafiła tylko do niewielkiej liczby testerów, posiadała bardzo szybko psujący się ekran (i było tak w przypadku usunięcia przez testerów warstwy ochronnej i też nie raz przy pozostawieniu ochrony poprawnie na miejscu).

Samsung odebrał egzemplarze testerom i zbadał sprawę, początkowo tylko obwiniając testerów o bezpodstawne usunięcie integralnej warstwy ochronnej, ale okazało się że nawet bez tego ekrany psuły się.

Następnie firma poinformowała o przesunięciu premiery na bliżej nieokreślony czas i anulowaniu przedpremierowych zamówień, jeśli telefony nie zostaną rozesłane przed 31 maja, aby klienci nie musieli czekać i się niecierpliwić (no chyba, że ktoś sam zgłosi, że przedłużone oczekiwanie do bliżej nieznanego terminu mu nie przeszkadza).

Kolejny krok Samsunga, to wypowiedź CEO firmy o tym, że wewnętrzne testy usterek i ich przyczyn wśród egzemplarzy odebranych testerom dobiegły końca i firma pracuje już nad poprawkami, które miałyby przeciwdziałać występowaniu awarii. Co więcej stwierdził, że w ciągu najbliższych dni Samsung będzie gotowy aby powiedzieć, kiedy odbędzie się finalna premiera telefonu Galaxy Fold.

Źródło: Forbes
FonzieZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Fonzie2019.05.13, 13:36
Kilka newsów niżej napisane że jednak fold trafił na rynek...
Jak z tym w końcu jest?
Trafił na rynek czy do testerów???
AntybiotykZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Antybiotyk2019.05.13, 13:42
Jak się biedaczek rozkleja to na co on komu potrzebny?
Makavcio2Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Makavcio22019.05.13, 13:48
13#3
Teoretycznie mógłbym być spokojny.
Ale mimo wszystko raczej pozostanę obojętny.
jd90Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Autor publikacjijd902019.05.13, 13:49
Makavcio2 @ 2019.05.13 13:48  Post: 1202609
Teoretycznie mógłbym być spokojny.
Ale mimo wszystko raczej pozostanę obojętny.

Jak na razie mój ulubiony komentarz ;) Bardzo w punkt.
HΛЯPΛGŌNZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
HΛЯPΛGŌN2019.05.13, 13:54
Czy tylko ja mam wrażenie, ze ten cały fold jest kompletnie nieergonomiczny?
BladziochZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Bladzioch2019.05.13, 14:13
-1#6
Telefon jak motyl, po prostu próbuje odlecieć. :)
amb00Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
amb002019.05.13, 14:43
Coś czułem, że to będzie niewypał. Taki ekran jest dość mocno narażony na mechaniczne uszkodzenia oraz to pierwsze urządzenie tego typu na rynku. W przypadku takich nowości, lepiej kupić urządzenie po kilku miesiącach od premiery, gdy będzie dobrze sprawdzone przez wielu ludzi. Już lepiej by było, gdyby zrobili składane urządzenia z dwoma osobnymi ekranami na zwykłych nawisas. Może i nie wygładałoby to tak efektownie, ale nie byłoby coś takiego tak mocno narażone na uszkodzenia.
Kris194Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kris1942019.05.13, 15:46
Fonzie @ 2019.05.13 13:36  Post: 1202606
Kilka newsów niżej napisane że jednak fold trafił na rynek...
Jak z tym w końcu jest?
Trafił na rynek czy do testerów???

W dzisiejszych czasach to często to samo i testerami są pierwsi użytkownicy ;)
kiokioZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kiokio2019.05.13, 15:57
„Kto jak kto, ale CEO Samsunga chyba ma informację z pierwszej ręki.
Jak widzimy nie ma się czego bać, nawet polski rzecznik Samunga udzielił podobnej informacji jednemu z polskich serwisów, jakoby data premiery była wkrótce ogłoszona.”

A niby co mają mowić?? Ze dali d..y? Ze zainwestowali setki milionow dolarow w technologie na ktorej inwestorzy nie zarobią? Toć to spółka giełdowa i choćby nie wiem jak sytuacja była beznadziejna, to i tak kłamać trzeba do samego końca.
bart3dZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bart3d2019.05.13, 16:50
HΛЯPΛGŌN @ 2019.05.13 13:54  Post: 1202612
Czy tylko ja mam wrażenie, ze ten cały fold jest kompletnie nieergonomiczny?

Samsung od czasu ekranów z zagiętymi krawędziami udowadnia że nie interesuje ich czy coś jest ergonomiczne lub w ogóle przydatne, chodzi tylko o to żeby na siłę przepchnąć przyciągającą wzrok technologię której nie ma Apple.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1