aktualności

Samsung: schowamy aparat pod ekranem smartfona

1 6 maja 2019, 18:35 Bartosz Czechowicz

To może być świetne rozwiązanie. Kiedy Apple w 2017 roku zapowiedziało iPhone'a X, wśród producentów smartfonów zapanowała moda na minimalizowanie tej części telefonu, w której znajduje się moduł do zdjęć selfie. Mieliśmy już wysyp konstrukcji z notchem, ale co czeka nas w przyszłości?

Obecnie trumfy święcą dwa rozwiązania: pierwsze zakłada montaż przedniej kamery w elemencie wysuwanym z boku obudowy, a drugie polega na umieszczaniu jej w otworze w przednim panelu urządzenia. Za kulisami mówiło się, że za jakiś czas na rynku mogą pojawić się telefony z sensoryką umiejscowioną pod wyświetlaczem. Ekran miałby być przezroczysty i najpewniej pełniłby też funkcję obiektywu. Odpowiedni wniosek patentowy został złożony przez Samsunga, a teraz firma potwierdziła, że faktycznie pracuje nad taką techniką. W sieci obecnie brakuje szczegółów na jej temat, ale wiadomo, że usprawnienie pomoże w odchudzeniu dotychczasowych projektów smartfonów.

Huawei P30 i Huawei P30 Pro - sprawdź najniższe ceny

Samsung Galaxy S10 i Galaxy S10+ - sprawdź najniższe ceny!

Kiedy dokładnie zobaczymy nowe rozwiązanie Samsunga w akcji? Niewykluczone, że Koreańczycy zaprezentują je podczas wrześniowych targów IFA, jednak osobiście stawiałbym, że ewentualna premiera odbędzie się dopiero w przyszłym roku. Kto wie, może z omawianego w tekście usprawnienia będzie korzystał Samsung Galaxy S11?

Źródło: ubergizmo
CryKonZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
CryKon2019.05.07, 15:52
Ekran nie obiektywu, a szybki ochronnej do obiektywu (tak jak z tyłu szybka jest).
Zaloguj się, by móc komentować
1