Aktualność
Adrian Kotowski, Poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 21:40

Nintendo Switch traci tytuł na wyłączność. Po małym falstarcie kilka dni temu, Square Enix w końcu oficjalnie zapowiedział pecetową wersję gry Octopath Traveler. To doskonała wiadomość dla wszystkich fanów produkcji z gatunku jRPG, bo tytuł jest naprawdę dobry i zabrał świetne recenzje. Miejmy nadzieję, że pecetowa konwersja jest dopracowana, co niestety w przypadku japońskich gier nie jest normą.

Informacje o wprowadzeniu na rynek pecetowej edycji Octopath Traveler pojawiły się już kilka dni temu, a udostępnił je przez przypadek sam Square Enix. Dlatego też dzisiejsze ogłoszenie nie jest żadną niespodzianką, tak jak nie jest nią data premiery gry, ustalona na 7 czerwca tego roku. Z zapowiedzi wynika, że wydawca przygotował wyłącznie wersję na Steama, ale niewykluczone, że w przyszłości gra trafi też na inne platformy dystrybucji cyfrowej. Warto zauważyć, że nigdzie nie wspomniano o wersjach na konsole XONE i PS4, na co prawdopodobnie wpływ miała umowa z Nintendo.

Octopath Traveler

Octopath Traveler to, jak już wspomnieliśmy, gra z gatunku JRPG, w której gracz poznaje historię aż ośmiu postaci, przemierzając pełen niebezpieczeństw kontynent Orsterra. Twórcy przygotowali intuicyjny, turowy system potyczek, podczas których gracz korzysta ze specyficznych zdolności bohaterów. Cechą charakterystyczną gry jest też bardzo specyficzny styl graficzny zwany HD-2D, który łączy w sobie elementy znane ze starych produkcji na SNES-a, z nowoczesnymi technikami renderowania grafiki 3D. Wielu graczy wskazuje również na świetną oprawę dźwiękową, mającą być jedną z wizytówek gry.

Octopath Traveler zadebiutowało na rynku w ubiegłym roku w wersji na konsolę Nintendo Switch (sprawdź cenę konsoli) i sprzedało się zaskakująco dobrze. W sierpniu 2018 Nintendo informowało, że produkcja znalazła ponad 1 mln nabywców, co jak na nową japońską markę jest wynikiem świetny. W marcu tego roku sami deweloperzy odpowiedzialni za tytuł podali, że sprzedaż wersji pudełkowej i cyfrowej przekroczyła 1,5 mln sztuk. Ciekawe, ile do tego wyniku dołożą pecetowcy.

Źródło: Steam
Ocena aktualności:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 40
Lepsza, ale niestety też droższa niż poprzedniczka. 10
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. 18
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 40
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Nintendo Switch traci tytuł na wyłączność. 0
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
APU z 2 rdzeniami, 4 wątkami, układem graficznym Vega 3 i dwoma kontrolerami LAN 10 Gb/s. 5
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane