aktualności

Amazon pracuje nad nowym serwisem muzycznym

7
14 kwietnia 2019, 23:52 Bartosz Czechowicz

Czy platformie uda się wybić? Amazon pracuje nad nowym serwisem muzycznym - donosi redakcja portalu Billboard. Usługa ma być darmowa, ale będzie serwować reklamy i mieć "ograniczoną bazę utworów".

Najpopularniejszą platformą muzyczną jest obecnie Spotify. Co stoi za sukcesem serwisu? Cóż, w dużej mierze chodzi o to, że możemy z niego korzystać za darmo, o ile tylko nie przeszkadzają nam pojawiające się od czasu do czasu materiały sponsorowane. Na identycznym modelu biznesowym powinna bazować usługa Amazonu. Firma podobno chce, żeby usługa zapewniała dostęp do muzyki m.in. posiadaczom głośników Alexa. Niestety, nie wiemy, czy będzie ona dostępna także dla osób, które nie posiadają sprzętu firmy.

Sprawdź ranking najpopularniejszych modeli słuchawek!

Jak dokładnie ma wyglądać platforma? Tego również nie wiadomo. Trudno także powiedzieć, w jakim stopniu będzie ograniczony dostępny dla użytkowników katalog z muzyką. Niewykluczone jednak, że Amazon odsłoni karty już wkrótce. Billboard utrzymuje bowiem, że serwis może wystartować nawet w... przyszłym tygodniu.

Źródło: ubergizmo
om3gaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
om3ga2019.04.15, 09:02
Nie wróże sukcesu z 'ograniczoną bazę utworów'.
ombre070Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ombre0702019.04.15, 09:14
Przecież już jest Prime Music. W cenie rocznego abonamentu 69€ mamy w właśnie dostęp do ograniczonej ilości muzyki plus kurierskie przesyłki za darmo.

Uzytkownicy Prime mogą też wykupić Amazon Unlimited za 7.99 (reszta 9.90) I mają to samo co Spotify.

Gdzie tu nowość ?
iwanmeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
iwanme2019.04.15, 09:48
Gdzie tu nowość ?

Pewnie, że będzie darmowa wersja z reklamami.
petertechZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
petertech2019.04.15, 16:11
Może jakieś mocniejsze powiązanie z głośnikami/podsłuchem Alexa ;)
Płacę za Spotify, płaciłem też np. za Deezer. Za grosze mamy dostęp do legalnej i ogromnej bazy. Niestety nie ma wszystkiego, to oczywiste. Brakuje czasami jakiegoś zespołu, albumów. Ale i tak zasób jest ogromny. A koszt jest naprawdę znikomy, prawie paczka papierosów.
Wygoda ogromna. Wiem, że są płyty, ale dzisiaj kiedy możemy sobie zgrać muzykę na telefon i nawet bez internetu mieć dostęp. Świat się zmienia.

Druga kwestia to darmowość. Ja wolę zapłacić bo jeżeli już, a szczególnie przy takiej cenie chce mieć wszystko. Sam decyduję czego słucham, tworze swoje playlisty. Najpopularniejsze utwory w kraju czy gatunku to nie mój gust. A ograniczona baza pewnie jednak czegoś nas pozbawi.
Nawet jeżeli ich algorytmy czy ludzie coś tam wymyślają to jest to zwyczajnie słabe. Proponują mi swoje czy cudze playlisty. Fajne, ale te gatunkowe to w 80-90% największe hity. Tak samo jak YouTube.
Oczywiście będą nam takie serwisy podpowiadać coś pod nasze gusta, ale nie dadzą utworu nr 5 z albumy trzeciego czy 11 z albumy siódmego.
Dostaniemy to co już znamy, to co ma najwięcej wyświetleń, to co jest nowe od danego artysty. Czasami jedynie radar premier się jakoś przydaje w sensie potencjalnego przegapienia czegoś. Ale i tak sam przeważnie szybciej jakoś wiem, że wychodzi nowy singiel danego artysty.
SajlorMunZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SajlorMun2019.04.15, 17:01
Mieli uruchomić serwis wideo w stylu YouTube i słuch o tym zaginął... A co do muzyki, to Amazon od dawien dawna sprzedaje cyfrowe treści, więć nie jest to żadna nowość. Najwyżej dostanie to nowe funkcjonalności.
StjepanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stjepan2019.04.15, 21:54
Polacy wydają średnio 7,50zł na muzykę rocznie, więc.. :E
Makavcio2Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Makavcio22019.04.16, 10:25
om3ga @ 2019.04.15 09:02  Post: 1198616
Nie wróże sukcesu z 'ograniczoną bazę utworów'.
To nie ma znaczenia. Amazon jest dominatorem rynku amerykańskiego w skali, której ludzie tutaj wydają się sobie nie uświadamiać. Tak jak Intel jest dominatorem rynku kart graficznych dzięki swoim integrom, Amazon będzie z miejsca głównym graczem na rynku 'muzyki w tle'. Każdy, kto korzysta obecnie z usług Amazona, czyli praktycznie wszyscy Amerykanie, z miejsca stanie się użytkownikiem usługi.

Stjepan @ 2019.04.15 21:54  Post: 1198732
Polacy wydają średnio 7,50zł na muzykę rocznie, więc.. :E
Akurat polacy to nie najlepszy przykład w tego typu tematach... Dostęp do kultury na jakimś sensownym poziomie, z wyjątkami dającymi się policzyć na palcach jednej ręki, wymaga niestety znajomości języków obcych.
Zaloguj się, by móc komentować
1