aktualności

Frostpunk trafi na konsole

0
13 kwietnia 2019, 15:49 Bartosz Czechowicz

To już pewne. Frostpunk, czyli kolejna, głośna gra warszawskiego dewelopera 11 bit studios, trafi na konsole. Posiadacze PlayStation 4 i Xboksów One będą jednak musieli poczekać jeszcze trochę na ten tytuł, ponieważ na ich sprzęcie będzie on dostępny dopiero latem tego roku. To dość odległy termin, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że produkcja na komputerach zadebiutowała w kwietniu 2018 roku.

Użytkownicy konsol mogą narzekać na opóźnioną premierę Frostpunka, ale 11 bit studios podobno dużo czasu poświęciło na przeprojektowanie niektórych elementów gry tak, żeby można się było przy niej dobrze bawić także na padzie. Cóż, lepiej chyba trochę poczekać, niż  później męczyć się z niedopracowanym portem. Co natomiast zaoferuje tytuł w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One? Nowa edycja ma zawierać wszystkie darmowe aktualizacje jakie pojawiły się na komputerach, wliczając w to scenariusz The Fall of Winterhome, dodatkowe opcje personalizacji, ustawienia poziomu trudności oraz poprawki dotyczące ogólnego balansu rozgrywki. Przyszłe aktualizacje oczywiście będą trafiać zarówno na PC-ty, jak i na konsole.

Laptopy dla graczy - sprawdź, jakie cieszą się największym zainteresowaniem!

Niestety, obecnie nie wiemy, ile dokładnie ma kosztować Frostpunk w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One. Tajemnicą pozostaje także dokładna data jego premiery. Z danymi dotyczącymi sprzedaży tego tytułu na komputerach PC możecie zapoznać się pod tym linkiem.

 

Źródło: 11 bit studios, opracowanie własne
1