Aktualność
Wojciech Koczyk, Piątek, 12 kwietnia 2019, 10:59
Tagi: next@acer

next@acer  to ogólnoświatowa impreza organizowana przez firmę Acer, na której prezentowane są urządzenia, które niebawem wejdą na rynek. Trzeba przyznać, że Acer nie próżnuje, pokazał wiele ciekawych i nowatorskich rozwiązań, a że mieliśmy okazję wziąć udział w tym wydarzeniu, przygotowaliśmy dla Was krótką relację.

Tegoroczna edycja imprezy next@acer odbyła się w Nowym Jorku, do którego zaproszono kilkuset dziennikarzy z całego świata. W tym oczywiście przedstawiciela redakcji PCLab. Widać, jak dużą wagę przywiązuje do swojego wydarzenia Acer. Nic dziwnego, producent ten, będący już dziś liderem w niektórych segmentach rynku, ma ambicje by te osiągnięcia przenieść na kolejne grupy produktowe.

Strategia, która ma do tego prowadzić opiera się na wspieraniu kreatywności użytkowników i słuchaniu ich potrzeb. Nie jest to oczywiście nic odkrywczego, ważna jest tak naprawdę realizacja. A do tej Acer podchodzi bardzo poważnie. Na dowód zaproszono na scenę przedstawicielkę szkół publicznych w Worcester by opowiedziała o tym jak dobrze sprawdzają się Chromebooki w edukacji. Dlaczego? Bo są wytrzymałe, proste w naprawie i doskonale wspierane przez producenta. Niestety u nas nie zdobyły zbyt dużej popularności, a jeśli miałby być użyte w szkołach, należałoby całkowicie zmienić istniejące narzędzia dydaktyczne. Niemniej korzystanie z aplikacji WWW i używania Chromebooka jako terminala wydaje się być doskonałym rozwiązaniem. 

 
 
Na konferencji nowości nie brakowało. Wzbudzającą największe zainteresowanie gości był oczywiście Predator Helios 700, a więc gamingowy laptop dla naprawdę wymagających. Matryca o rozdzielczości 17,3" i rozdzielczości full HD potrafi wyświetlać obraz z częstotliwością 144 razy na sekundę. Sercem tego komputera jest  procesor Intel Core i9 działający w tandemie z kartą GeForce GTX 2080. Największą nowością jest jednak klawiatura potrafiąca pracować w dwóch pozycjach. Klasycznej i wysuniętej, gdy powierzchnia obok touchpada służy jako podpórka dla nadgarstków. Dodatkowym smaczkiem są klawisze potrafiące wykrywać zmienną siłę nacisku. Pozwala to w grach obsługujących takie funkcje na przykład biec tym szybciej im mocniej wciskamy klawisz W. Podobne techniki oczywiście od zawsze funkcjonują w konsolach i kontrolerach USB, tu jednak są to typowo analogowe manipulatory. Wysuwana klawiatura ma jeszcze jedną zaletę, odsłania wloty powietrza, tym samym umożliwia skuteczniejsze odprowadzenie ciepła z układu chłodzącego i podzespołów. 
 
 
Acer zaprosił kilka znanych postaci sceny moderskiej. Najciekawsza naszym zdaniem była przeróbka, której dokonał Ronnie Hara. Nie było tu miejsca na futurystyczne dodatki, zamiast tego zastosowano w laptopie chłodzenie cieczą, którego większą część wbudowano w biurko. Zrezygnowano przy tym oczywiście z możliwości łatwego przenoszenia sprzętu, ale nie o praktyczne aspekty tu chodziło.
 
Innym interesującym urządzeniem jest monitor Predator CG437K P. Liczba 43 w nazwie nie jest przypadkowa - to przekątna ekranu. Matryca VA ma rozdzielczości 3840x2160 pikseli i odświeżanie 144 Hz. Gra na tym ekranie rzeczywiście robi wrażenie. Opisywaliśmy już dokładniej ten produkt.
 
 
Jeszcze ciekawsze, przynajmniej w mojej opinii, są produkty należące do serii ConceptD. Mają one znacznie prostsze nazewnictwo od urządzeń przeznaczonych dla graczy, bo ich potencjalnymi odbiorcami są profesjonaliści. I tak ConceptD 9 to nie tyle laptop, co potencjalnie mobilna stacja dla grafika. Dlaczego? Urządzenie wyposażono oczywiście w Core i9, kartę RTX 2080 i inne topowe podzespoły, to co jednak je wyróżnia, to ekran. 17,3" 3840x2160 pikseli, matryca IPS, 100% pokrycia barw Adobe RGG i DeltaE < 1. Robi wrażenie? To dodajmy do tego że ekran jest dotykowy i można go obracać!
 
 
ConceptD 7 i 5 to już standardowe, świetnie wykonane laptopy dla grafików, zainteresowanym polecamy bliższe przyjrzenie się im na stronie producenta.
 
Na koniec zaś zostawiam to co zainteresowało mnie najbardziej, choć zwiedzających wyraźnie najmniej - wydajne stacje robocze. Zwłaszcza ConceptD 900 robi wrażenie - dwa procesory Xeon Gold 6148 (20 rdzeni, 40 wątków każdy) do 192 GB pamięci RAM i na dokładkę Quadro RTX 6000. A wszystko to zamknięte w stosunkowo niewielkiej jak na moc podzespołów, doskonale wykonanej obudowie. 
 
 
To tylko część zaprezentowanych urządzeń, w najbliższym czasie dużo będziemy słyszeć o markach Acer i Predator. Pełna relacja z konferencji dostępna jest tutaj.
 
Ocena aktualności:
Ocen: 1
Zaloguj się, by móc oceniać
Kynareth (2019.04.12, 13:48)
Ocena: 0

0%
myślałem że teraz już będą wsadzać Gold 6248
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 40
Lepsza, ale niestety też droższa niż poprzedniczka. 10
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. 18
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 40
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Nintendo Switch traci tytuł na wyłączność. 0
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
APU z 2 rdzeniami, 4 wątkami, układem graficznym Vega 3 i dwoma kontrolerami LAN 10 Gb/s. 5
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane