aktualności

Google: platforma Currents zamiennikiem dla przedsiębiorstw korzystających z Google+

1
11 kwietnia 2019, 18:13 Bartosz Czechowicz

Amerykanie wciąż walczą o klientów. Serwis Google+ oficjalnie wylądował na śmietniku historii, ale nie oznacza to, że wyszukiwarkowy gigant da sobie spokój z podobnymi platformami. Firma poinformowała właśnie że przygotowała aplikację, która w przypadku przedsiębiorstw ma stanowić zamiennik dla tamtej usługi.

Serwis nosi nazwę Currents i będzie dostępny dla osób, które korzystają z G Suite'a. Z przekazanych przez Google informacji wynika, że oprogramowanie "umożliwi prowadzenie wartościowych dyskusji i interakcji wewnątrz organizacji, pomagając nadążać za najświeższymi informacjami i dając liderom możliwość nawiązywania kontaktu z podwładnymi". Jak całość będzie wyglądać w praktyce? Trudno powiedzieć. Obecnie wiadomo tylko, że platforma ma odświeżony wygląd w stosunku do usługi Google+. Dużym plusem na pewno będzie za to priorytetyzacja postów przełożonych.

Huawei P30 i Huawei P30 Pro - sprawdź najniższe ceny

Samsung Galaxy S10 i Galaxy S10+ - sprawdź najniższe ceny!

Currents jest obecnie dostępne w wersji beta, ale Google informuje, że użytkownicy G Suite'a mogą już prosić o przyznanie dostępu do programu testowego.

Źródło: theverge
1