aktualności

LG patentuje smartfona ze składanym i częściowo przezroczystym ekranem

3 10 kwietnia 2019, 18:51 Bartosz Czechowicz

Czy tak będą wyglądać urządzenia przenośne w przyszłości? LG opatentowało właśnie bardzo ciekawą, futurystyczną konstrukcję smartfona. Sprzęt ma składany ekran, a sam panel jest przezroczysty.

Wniosek patentowy pochodzi jeszcze z 2015 roku, ale firmie dopiero teraz przyznano prawa do odpowiednich rozwiązań. Jak dokładnie wygląda proponowany przez Koreańczyków schemat konstrukcyjny? Producent chce, żeby wyświetlacz smartfona składał się w połowie, zupełnie tak, jak ma to miejsce w przypadku m.in. modeli Galaxy Fold i Huawei Mate X, jednak ekran ma także cechować się ustawianą, najprawdopodobniej przez użytkownika, przezroczystością; tylko ta część panelu, za którą będą zakryte komponenty pokroju baterii, przez cały czas ma chować swoje wnętrze przed naszym wzrokiem.

Huawei P30 i Huawei P30 Pro - sprawdź najniższe ceny

Samsung Galaxy S10 i Galaxy S10+ - sprawdź najniższe ceny!

Pomysł LG wzbudził sporo zainteresowania w sieci, ale niestety, wydaje się mało prawdopodobne, żeby omawiane w tekście urządzenie miało szybko ujrzeć światło dzienne. Po pierwsze nie wiadomo, jak dokładnie Koreańczycy chcą uzyskać efekt transparentności, a po drugie sprzęt z takim panelem z pewnością byłby niebotycznie drogi - po co więc wprowadzać na rynek coś, czego nikt, albo prawie nikt byłby w stanie kupić?

 

Źródło: The Verge
FonzieZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Fonzie2019.04.10, 20:58
Bardziej futurystyczny był by sprzęt w stylu holo-ramki z filmu Geostorm...
SmigZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Smig2019.04.11, 01:29
Przeźroczyste TV od LG już jest, czas więc na smartfony. Kwestia czasu jak dadzą kamery pod wyświetlaczem. Więcej tutaj -> https://www.youtube.com/watch?v=_yxs4IS9HXU
Rybaczek KoziołkaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rybaczek Koziołka2019.04.11, 12:41
tym razem LG zabawiło się w patentowego trolla. niestety system patentowy w USA drąży choroba o nazwie 'troll patentowy', choroba zaliczana do grupy patogenów pasożytniczych.

w tym patencie nie ma dosłownie niczego innowacyjnego.
btw. a ktoś już opatentował przezroczyste paski silikonowe do biustonoszy? najlepiej z ledowym paskiem .....
Zaloguj się, by móc komentować
1