Aktualność
Adrian Kotowski, Sobota, 16 lutego 2019, 16:12

Nośniki cały czas tanieją. Nośniki Intel Optane dostępne są w coraz większej liczbie urządzeń, od niewielkich komputerów po notebooki. Wiele produktów w nie wyposażonych jest naprawdę przystępnych cenowo, co przy komforcie pracy zapewnianym przez sprzęt niebieskich jest naprawdę dobrą wiadomością.

Pamięci Intel Optane mogą być stosowane jako tradycyjne nośniki danych, ale też swego rodzaju bufor, dzięki któremu użytkownik korzystający z peceta z tradycyjnym dyskiem twardym odczuje zauważalne przyspieszenie jego pracy i zmniejszenie czasu reakcji. Nawet moduły o pojemności 16 GB lub 32 GB potrafią zrobić sporą różnicę, a my możemy nadal cieszyć się dużej pojemności naszego HDD.

Intel Optane

Nic dziwnego, że nośniki trafiły do wielu laptopów, w których dyski twarde nadal są bardzo popularne. Mowa choćby o laptopie Lenovo IdeaPad 330 z Core i5-8250U, dyskiem 1 TB i pamięcią Optane o pojemności 16 GB. Taki zestaw kosztuje około 2600 zł, co patrząc na możliwości jest kwotą całkiem przyzwoitą. Osoby szukające notebooka konwertowalnego powinny rzucić okiem na model HP Pavilion x360, który również dostępny jest w identycznej konfiguracji nośników danych.

Intel Optane

Takie połączenie jest zresztą tańsze niż zakup nośników SSD, które na dodatek oferują mniejszą pojemność. Niemniej, ze względu na spadające ceny tych ostatnich, w przyszłości to właśnie one zastąpią HDD, przez co mniejsze pamięci Optane stracą na znaczeniu. Wtedy pod uwagę brane mogą być pojemniejsze i znacznie szybsze nośniki Intela, które na ten moment są niestety bardzo drogie. 

Intel Optane 16 GB - sprawdź cenę

Źródło: własne
Ocena aktualności:
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Sprzęt bardziej obcięty, niż sądziliśmy. 21
Jeden mały, drugi trochę większy. 0
Tytuł jest bardzo popularny również na konsolach. 14
Masa CPU z zablokowanym mnożnikiem. Przy okazji prezentacji procesorów Core 9. 29
Niezła promocja dla kinomaniaków. 5
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane