Aktualność
Adrian Kotowski, Wtorek, 19 lutego 2019, 20:20

Pewnie chodzi o streaming. Google zaplanowało na GDC 2019 konferencję, na której firma ma ogłosić niezapowiedziany do tej pory projekt związany z rynkiem gier. Zachodnie media twierdzą, że przedsiębiorstwo pokaże własną usługę streamingu, bazującą na rozwiązaniach wykorzystanych w testowanym niedawno Project Stream. To poważna wiadomość, bo może mieć spore znaczenie dla całego segmentu gier.

Google rozsyła zaproszenia na swoją konferencję, ale nie podaje w nich prawie żadnych szczegółów. Wiemy jedynie, że prezentacja rozpocznie się 19 marca tego roku o godzinie 19:00 czasu polskiego. Co zostanie na niej ujawnione, ile będzie trwała i kto ją poprowadzi jest na ten moment zagadką. Części danych można się jednak domyślić, bo nie jest żadną tajemnicą, że Google bardzo poważnie myśli o zaoferowaniu usługi strumieniowania gier.

Mowa o projekcie Yeti, który według serwisu The Information będzie bazować na streamingu produkcji na urządzenia typu Chromecast lub własną konsolę Google. Firma miałaby postawić na model abonamentowy, w którym za równą miesięczną stawkę mielibyśmy dostęp do sporego katalogu tytułów. Jak twierdzi portal Kotaku, przeglądarkowy gigant miał podejść do sprawy bardzo poważnie i od dłuższego czasu nakłania deweloperów do swojego rozwiązania.

Trzeba zresztą przyznać, że Google ma całkiem dużą szansę na sukces. Wystarczy spojrzeć na wspomniany wcześniej Project Stream, a więc technikę strumieniowania gier do przeglądarki internetowej. Testowane przez kilka miesięcy rozwiązanie działało zaskakująco dobrze, a oferowana jakość obrazu była naprawdę przyzwoita. Jeśli wtedy się udało, to w przypadku Yeti też może. Oczywiście równie dobrze Google może na GDC 2019 ogłosić coś zupełnie innego, ale na ten moment usługa streamingu gier wydaje się być najbardziej sensowną opcją.

Sprawdź ranking popularnych gier dostępnych w Polsce

Ocena aktualności:
Ocen: 1
Zaloguj się, by móc oceniać
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Być może to oferta właśnie dla Ciebie?  140
Dobra wiadomość dla osób, które przymierzają się do zakupu laptopa. 26
Sprzęt dla wymagających. Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme Rev. 17
Nietypowy sprzęt w kosmicznej cenie. 24
Największa pecetowa platforma przejdzie małą metamorfozę. 15
Na takie ogłoszenie czekaliśmy 15 długich lat. 20
Dwie gry w dwóch sklepach. 12
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane