Aktualność
Adrian Kotowski, Środa, 6 lutego 2019, 22:52

Zmiana, która może mieć duże znaczenie. Podczas ostatniego wydarzenia Inside Xbox Microsoft ogłosił przemianowanie dywizji Microsoft Studios na Xbox Game Studios. Przedsiębiorstwo przedstawiło plany rozwoju na najbliższy czas, wspominając przy tym o dużych projektach, na które musimy jeszcze trochę poczekać. Zmiana nazwy może wydawać się nieistotna, ale dość dobrze wpisuje się w ostatnie ruchy firmy.

Microsoft za wszelką cenę chcę udowodnić, że obecna generacja to jedynie wypadek przy pracy i w przyszłości warto stawiać na Xboksa. Jak niedawno informowaliśmy, firma chce zaoferować swoje usługi jak największej liczbie osób, w tym graczom, którzy korzystają z urządzeń konkurencji, takich jak konsola Nintendo Switch (tutaj sprawdzicie cenę konsoli). Podjęto więc decyzję zmiany nazwy segmentu odpowiedzialnego za tworzenie gier na Xbox Game Studios, co ma lepiej wskazywać na związek z marką gamingową Microsoftu.

Xbox Game Studios

W skład Xbox Game Studios wchodzi łącznie 13 niezależnych zespołów deweloperskich: 343 Industries, The Coalition, Compulsion Games, The Initiative, inXile Entertainment, Minecraft, Ninja Theory, Obsidian Entertainment, Playground Games, Rare, Turn 10 Studios, Undead Labs oraz segment Global Publishing. Microsoft zapewnia, że wszystkie tworzą już kolejne gry, w tym zarówno nowe części znanych marek, jak i całkowicie świeże produkcje.

Firma wspomina, że jeszcze w tym roku na pewno zobaczymy gry Crackdown 3 (premiera jeszcze w lutym), Gears of War 5 oraz Ori and the Will of the Wisps. Wiemy też, że szykują się duże aktualizacje dla gier Sea of Thieves, Forza Horizon 4 i Minecraft. Xbox Game Studios ma zagwarantować więcej zróżnicowanych gier na wyłączność na platformę Xbox, co będzie kluczowe w walce z Sony i jego PlayStation 5. Na szczęście zyskać powinni też pecetowcy, bo gry trafią na Windows 10, a sam Microsoft nie ukrywa, że zamierza zdecydowanie poprawić swój system z myślą o graczach.

Źródło: Xbox Wire
Ocena aktualności:
Ocen: 3
Zaloguj się, by móc oceniać
luki89pl (2019.02.06, 23:08)
Ocena: 6

0%
No i oby tak dalej
Jacek Piast (2019.02.07, 08:18)
Ocena: 0

0%
'zamierza zdecydowanie poprawić swój system z myślą o graczach', który to już raz Microsoft chce poprawić swój system z myślą o graczach? I do tej pory te zmiany przeważnie pogarszały granie a nie poprawiały. A jak tak bardzo się skupią na graczach, to co zaoferują użytkownikom zwykłych programów, którzy pracują na komputerach? Już dawno mówiłem, że powinni to rozdzielić (kolorki i zabawa dla dzieci i stonowanie oraz stabilność i wydajność dla ludzi, którzy pracują). Tak jak napisał petertech łączenie wszystkiego w jedno słabo Microsoftowi wychodzi ale to jedyna wizja jaką mają ich 'wizjonerzy' i brną w to bo jak mówią guru biznesu lepsza zła decyzja niż żadna...
piobzo (2019.02.07, 09:35)
Ocena: 4

0%
Myślę, że można z całą pewnością założyć, że w październiku zobaczmy też nową Forzę Motorsport.
barwniak (2019.02.07, 11:07)
Ocena: -1

0%
Jest już mysz na Xbox one, ciekawe kiedy LOL it. na Xbox one
HΛЯPΛGŌN (2019.02.07, 11:18)
Ocena: 3

0%
Oni cienki przędą z własnymi tytułami. Jak tak dalej będzie to przy premierze PS5 zostaną okrutnie pozamiatani. Sony nie proznuje, nowe exy w produkcji.
Gonzo3211 (2019.02.07, 11:38)
Ocena: 1

0%
Zobaczymy na co się zda to wszystko.
Tą generację sam xbox wygrał sony i tamci nie musieli się napracować.
Co do gier to powiedzieli by w końcu co z tym aoe4
tomaster (2019.02.07, 17:26)
Ocena: -1

0%
Microsoft w końcu robi to co powinno od początku tej generacji, co im zajęło tyle czasu?
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 62
Będzie też wersja Explore Edition. 12
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 79
Portugalia w jednym szeregu z Włochami i Rosją. 26
Czasem porzucenie Steama jest po prostu opłacalne. 43
Codemasters znowu dało radę. 14
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Dobra wiadomość, ale czy na to tak naprawdę czekają użytkownicy Switcha? 7
Dzięki internetowi jest ona niepotrzebna. 11
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 18
Firma rośnie jak na drożdżach. 11
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane