Aktualność
Adrian Kotowski, Poniedziałek, 21 stycznia 2019, 17:56

Wyjaśniono też kwestię braku notebooków z chipami AMD. Charles Chiang, CEO MSI, udzielił wywiadu, w którym odniósł się m.in. do tematu małej dostępności procesorów Intela i jej wpływu na prowadzenie działalności przez jego przedsiębiorstwo. Pomimo problemów, szef tajwańskiej firmy bardzo sobie ceni współpracę z niebieskimi i choćby dlatego uważa, że stawianie na produkty AMD nie jest dobrym pomysłem.

Chiang stwierdził, że priorytetem dla Intela są najbardziej dochodowe rynki, takie jak centra danych i serwery. Co ciekawe, rynek desktopowy znalazł się na samym końcu, zaraz za mobilnym. Chipy do zwykłych pecetów mają być obecnie w hierarchii Intela nawet za jednostkami z serii U, przygotowanymi dla ultrabooków. Najważniejsze są procesory z najwyższej półki cenowej, więc MSI tworzy droższe notebooki, w których te układy znajdują zastosowanie.

Ze względu na priorytety niebieskich, dział płyt głównych MSI nie ma ostatnio najlepszego czasu. CEO przedsiębiorstwa twierdzi wręcz, że negatywny wpływ słabej dostępności CPU na funkcjonowanie segmentu płyt jest bardzo duży. Chiang wskazuje np. na powrót do tworzenia chipsetów w procesie 22 nm oraz brak jasnego harmonogramu dotyczącego produktów. Wspomina też o słabej sprzedaży płyt Z390, na które zapotrzebowanie było niewielkie właśnie z powodu problemów z dostępnością i ceną chipów Core, takich jak choćby Core i9-9900K (tutaj sprawdzicie cenę CPU).

Na szczęście najgorsze mamy mieć już za sobą. CEO MSI uważa, że o ile pierwszy kwartał tego roku będzie nadal trudny, to poprawa w drugim i trzecim powinna być znaczna. W ostatnich trzech miesiącach 2019 roku problemy Intela mają być już przeszłością. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, co Chiang myśli o AMD i dlaczego nie stosuje procesorów czerwonych w laptopach i desktopach.

Jego zdaniem MSI jest za małym podmiotem na eksperymenty tego typu. Oferta notebooków z chipami Intela jest już na tyle duża, że dokładanie kolejnych produktów nie ma większego sensu. Dochodzi też kwestia wcześniejszej współpracy z czerwonymi, która według Chianga nie układała się zbyt dobrze. AMD miało słabe produkty i słabe wsparcie, co zraziło szefostwo MSI do dalszego stawiania na chipy czerwonych. Poza tym do głosu dochodzą też doskonałe relacje z Intelem. Szef tajwańskiej firmy wyraźnie stwierdza, że trudno porzucić chipy niebieskich, gdy otrzymuje się od nich taką pomoc, jaką otrzymuje MSI.

Źródło: Tom's Hardware
Ocena aktualności:
Ocen: 5
Zaloguj się, by móc oceniać
Atak_Snajpera (2019.01.21, 18:06)
Ocena: 24

0%
Money, money, money...
Kris194 (2019.01.21, 18:07)
Ocena: 52

0%
Szef tajwańskiej firmy wyraźnie stwierdza, że trudno porzucić chipy niebieskich, gdy otrzymuje się od nich taką pomoc, jaką otrzymuje MSI.


Intel znów smaruje? Brawo, to potrafią najlepiej :lol2:
tomaster (2019.01.21, 18:11)
Ocena: 51

0%
Czyli Intel płaci coś pod stołem żeby nie było notebooków AMD w ofercie. Nic się nie zmienia.
Namonaki (2019.01.21, 19:02)
Ocena: 8

0%
Kris194 @ 2019.01.21 18:07  Post: 1185513

Intel znów smaruje? Brawo, to potrafią najlepiej :lol2:

jeśli raz dali, to będą dawać już zawsze ...

intel ma bicz na MSI jeśli zaczną cos kombinować np. z podkręcaniem non-K
myk zakręcamy kurek

Onda jako jeszcze mniejsza kilka miesięcy temu wkurzyła się na cała sytuacje i wydała oficjalne wsparcie dla Coffee Lake
https://pclab.pl/news78673.html
swoja droga to skoro w Polsce GooDram produkuje RAM SSD itp.
to czemu nikt nie produkuje płyt głównych?
TheMr. (2019.01.21, 19:08)
Ocena: 2

0%
Ale co by nie mówić, ma tutaj rację że w laptopach oferta AMD rzadko kiedy była dobra, i do gier wybierało się Intela, do pracy i gier Intela, a do pracy w baaardzo niskim budżecie wybierało się 'może' AMD np. Asusy EEE. Biorąc pod uwagę wsparcie sterowników kiedyś które AMD miało gdzieś, to współpraca mogła słabo wyglądać.
Ryzen (2019.01.21, 19:21)
Ocena: 0

0%
To nie czasy Athlona, drugi raz ten numer Intelowi nie wyjdzie.
Najważniejszy jest rynek serwerowy, a tu AMD pozamiata Intela swoimi procesorami Epyc2 64c/128t. Jeśli tylko TSMC zdoła zaspokoić popyt, który będzie kosmiczny, to AMD wyjdzie na prowadzenie. Rynek PC już nie ma takiego znaczenia, choć mam wielką nadzieję, że AMD też rzuci na niego niebawem śliczne Ryzeny w 7nm.
Gdyby tak jeszcze Samsung wspomógł AMD, to Intel miałby naprawdę mission impossible.
Edytowane przez autora (2019.01.21, 19:23)
Kowal (2019.01.21, 19:25)
Ocena: -3

0%
Namonaki @ 2019.01.21 19:18  Post: 1185523

tylko to prowadzi do błędnego koła:
AMD ma słabe produkty wiec nie ma z nich pieniędzy
nie ma sukcesów w tym segmencie wiec nie inwestuje w ten rynek
w efekcie koło się zamyka i firma nie ma dobrych produktów bo ma słabe produkty ...

To jest bzdura. AMD wydało w teorii dobre APU do lapków, ale tylko w teorii. Bo praktyka pokazała, że nie wiadomo jakby były dobre to samo AMD te APU totalnie olało przez brak softu. A brak softu położy nawet najlepszy hardware. Dopiero po ponad roku AMD zadeklarowało, że jednak ten soft będzie. O ponad rok za późno i takie są tego efekty.

Gdyby AMD zadbało o soft do APU, tj. uczyniło by ten hardware konkurencyjnym MSI bardzo szybko by włączyła je do szerokiej oferty, bo to najzwyczajniej w świecie pieniądze. No, ale nie zadbało.
Orzel94 (2019.01.21, 19:49)
Ocena: 25

0%
Nie dajemy AMD bo Intel fajny, nie ma Intela i mamy straty z tego powodu ale nie damy AMD bo Intel fajny. Nie chcę tu być stronniczy ale jakoś przeszła mi ochota na msi
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 62
Będzie też wersja Explore Edition. 12
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 79
Portugalia w jednym szeregu z Włochami i Rosją. 26
Czasem porzucenie Steama jest po prostu opłacalne. 43
Codemasters znowu dało radę. 14
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Dobra wiadomość, ale czy na to tak naprawdę czekają użytkownicy Switcha? 7
Dzięki internetowi jest ona niepotrzebna. 11
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 18
Firma rośnie jak na drożdżach. 11
Artykuły spokrewnione
Poradniki spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane