Aktualność
Bartosz Czechowicz, Czwartek, 3 stycznia 2019, 16:44

Kolejny, duży krok w rozwoju smartfonów. Już od jakiegoś czasu wiadomo, że ten rok przyniesie nam sporą zmianę w dotychczasowym projekcie urządzeń przenośnych - elastyczne ekrany. Tymczasem coraz więcej wskazuje na to, że nie będzie to jedyna naprawdę istotna nowość, jaką zobaczymy w nadchodzących konstrukcjach.

Pod koniec grudnia dowiedzieliśmy się, że Samsung pracuje nad panelami, które będą w stanie generować dźwięk. Koreańczycy mają zaprezentować odpowiednią technikę podczas targów CES 2019. Nie wiadomo, kiedy dokładnie zobaczymy pierwsze, korzystające z niej smartfony przedsiębiorstwa, ale wydaje się prawdopodobne, że takie urządzenia trafią na rynek jeszcze w tym roku. Tymczasem właśnie dowiedzieliśmy, że wyświetlacz pełniący rolę głośnika dostanie także nowy flagowiec LG, model G8. Informację ujawnił Steve H. McFly, który za pośrednictwem swojego konta w serwisie Twitter często publikuje wiarygodne dane dotyczące nadchodzącego sprzętu przenośnego.

Zobacz ranking popularnych smartfonów!

Podsumowując, istnieje spora szansa, że ekrany z techniką Sound on Display będą kolejnym, po m.in. czytnikach linii papilarnych zintegrowanych z przednim panelem, ważnym krokiem w rozwoju smartfonów. Warto jednak pamiętać, że zarówno Samsung, jak i LG dały się wyprzedzić na tym polu konkurencji. Vivo już rok temu pokazało urządzenie, którego wyświetlacz pracowało także jako głośnik.

 

Źródło: wccftech
Ocena aktualności:
Ocen: 4
Zaloguj się, by móc oceniać
Ajalotto (2019.01.03, 19:03)
Ocena: 0

0%
A co to za różnica co będzie generowało dźwięk, ważne żeby był on dobry. Powinni pracować nad ulepszaniem już istniejącego żeby zapewniać coraz lepszy dźwięk i do tego taki który w pełni obsłuży słuchawki nauszne.
wrekawek (2019.01.04, 07:58)
Ocena: 8

0%
SajlorMun @ 2019.01.04 00:30  Post: 1182463

Ma to bardzo duże znaczenie, bo dzięki temu ekran może pokrywać większą część telefonu. Poza tym co ty masz do dźwięku w telefonach LG? To przecież ścisła czołówka, jeśli nie liderzy w tym względzie.

Producenci z tymi ekranami już generalnie powariowali. O ile robienie telefonów z pasami startowymi i pokryciem frontu rzędu 60% to był dramat, o tyle już te ~80% jak w LG G2 czy potem trochę więcej w G6 było całkiem ok. Komuś faktycznie te kilka milimetrów robi różnicę?
Z drugiej strony - to że teraz robią dobre audio, to nijak nie znaczy, że z grającym ekranem będzie ok - fizyka może być przeciwko. Plus pytanie co będzie po naklejeniu folii/szkła ochronnego. I ile będzie kosztowała wymiana ekranu, gdy już zintegruje się z nim pół telefonu (bo chyba w tym kierunku idziemy).
Firever (2019.01.04, 10:01)
Ocena: 2

0%
A jak wygląda kwestia twardości szkła ekranu by mógł generować dźwięk. Czy nie odbije się to na jego wytrzymałości? Swoją drogą brzmi to jakby producenci nie wiedzieli już co by można było jeszcze dodać do słuchawki. ;)
SundayUser (2019.01.04, 10:13)
Ocena: 2

0%
Dla mnie bomba. Do tego indukcyjne ładowanie i mamy PDA bez żadnych otworów, wodo, smaro, wszystko szczelne i odporne :)
caleb12345 (2019.01.04, 12:04)
Ocena: 1

0%
Grający ekran brzmi obiecująco - to jakby nie patrzeć ogromna powierzchnia, a to dobrze wpływa na niskie tony.
Poczekamy, zobaczymy. Pierwsze wydanie może będzie nie perfekcyjne, ale to zawsze jakiś krok do przodu.
tomaster (2019.01.04, 14:28)
Ocena: 1

0%
Oby ten pomysł nie skończył jak LG samoleczące się plecy telefonu jak w LG Flex czyli zapomniany.
ALTON (2019.01.04, 15:03)
Ocena: 4

0%
Powidoki i ghosting w gratisie.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Być może to oferta właśnie dla Ciebie?  135
Sprzęt dla wymagających. Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme Rev. 6
Nietypowy sprzęt w kosmicznej cenie. 7
Największa pecetowa platforma przejdzie małą metamorfozę. 7
Na takie ogłoszenie czekaliśmy 15 długich lat. 12
Dwie gry w dwóch sklepach. 9
Właściciele Radeonów gotowi na premierę nowej gry studia FromSoftware. 12
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane